Ułatwienia dostępu

Program koncertu:
Śmierć i życie“
Louis Vierne
(1870-1937)
Symphonie nr. 5 a-moll op. 47

  1. Grave
  2. Allegro molto marcato
  3. Tempi di Scherzo ma non troppo vivo
  4. Larghetto
  5. Final

Thierry Mechler (*1962)
Improwizacja

Thierry Mechler – urodził się w Miluzie w Alzacji w 1962 roku. Jako jeden z przedstawicieli francuskiej szkoły organowej jest szczególnie znany jako wszechstronny muzyk, który oprócz niezwykłych interpretacji dzieł organowych i improwizacji od kilku lat intensywnie poświęca się także grze na fortepianie.

Szczególnie zajmuje się twórczością Johanna Sebastiana Bacha, Franza Liszta, Claude'a Debussy'ego i Oliviera Messiaena, ale także improwizacjami na obu instrumentach. Najważniejszym elementen kariery artystycznej artysty było studiowanie gry na fortepianie u legendarnej pianistki Helene Boschi oraz nauka gry na organach u Daniela Rotha w Strasburgu.

Dalsze studia kontynuował w Paryżu u Marie-Claire Alain i Jacquesa Taddei.

Jako 19-latek otrzymał pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie organowym w Paryżu. Następnie w 1985 r. nagordę Prix d 'Excellence z wyróżnieniem, a rok później Prix de Virtuosité z wyróżnieniem. W 1987 r. Otrzymał nagrodę kompozytorską za Te Deum na organy, aw 1991 r. Europejską Nagrodę w Dreźnie.

Thierry Mechler jest również aktywny jako międzynarodowy juror, pedagog i kompozytor, a także prowadzi działalność koncertową na całym świecie (w tym 16 tras koncertowych do USA, Korei Południowej, Chin).

8 stycznia 2009 roku jego 6 metamorfoz na temat B-A-C-H opus 14 miało swoją premierę w Filharmonii Kolońskiej, a w 2018 roku jego Tryptyk na organy opus 15 został wydany przez renomowane wydawnictwo Butz-Verlag.

Liczne nagrania, płyty CD i nagrania radiowe dokumentują jego cenioną na arenie międzynarodowej sztukę interpretacji i improwizacji jako pianista i organista.

W latach 1991–1999 był tytularnym organistą Katedry Prymasowskiej w Lyonie i dyrektorem artystycznym międzynarodowych cykli organowych w Maurice Ravel Auditorium w Lyonie.

Od 1984 r. Jest tytularnym organistą bazyliki Notre-Dame de Thierenbach w Alzacji, gdzie wykonał na organach wszystkie dzieła J.S. Bacha podczas dwunastu koncertów w 1995 roku. W 1998 roku wykonał sześć symfonii organowych Louisa Vierne'a w trzech seriach koncertowych w Thierenbach, Lyonie i Strasburgu.

Od 1998 Thierry Mechler jest profesorem gry na organach i improwizacji w Wyższej Szkole Muzyki i Tańca w Kolonii w Niemczech. W 2002 r. Objął obowiązki organisty i kuratora organów w Filharmonii Kolońskiej.

W 2012 roku Thierry Mechler wykonał na fortepianie Bösendorfer Imperial cały cykl 48 preludiów i fug Das Wohltemperierte Klavier J.S. Bacha na festiwalu w Schauenbergu.

W 2014 r. Thierry Mechler został mia nowany szefem kultury w mieście Guebwiller w Alzacji. Artysa został również nagrodzony przez Ministerstwo Kultury w Paryżu odzanczeniem Chevalier des Arts et des Lettres.

www.thierrymechler.com


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna w czerwcu
9.00-15.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.