Ułatwienia dostępu

Program koncertu:
Karel Martínek (*1979)
Entrée (Improwizacja)
 
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Fantazja i fuga g-moll BWV 542
 
Eugène Gigout (1844-1925)
Minuetto
Toccata 

Charles-Marie Widor (1844-1937)
Marche du veilleur de nuit (Bach ́s memento)

Robert Schumann (1810-1856)
Fuga B-A-C-H nr 1

Louis Vierne (1870-1937)
Prélude (z I Suity Pieces de Fantaisie)

Karel Martínek (*1979)
Tryptyk (Improwizacja)
Chorał
Cantabile
Toccata 

Karel Martínek - jest kantorem i organistą w kościele św. Maurycego w Ołomuńcu (Czechy), gdzie gra na słynnym instrumencie Michaela Englera. Urodził się w Ołomuńcu (1979) i tam studiował na Uniwersytecie Palackim (wydział matematyczno-fizyczny, później wydział filozoficzny-muzykologia). W latach 2004-2009 studiował grę na organach w Akademii Muzycznej im. Janáčka w Brnie u K. Klugarovej i improwizację u K. Pokory.

Brał udział w wielu kursach mistrzowskich pod okiem znanych organistów (Olivier Latry, Thomas Ospital, Susan Landale, Martin Sander, Günther Kaunzinger, Julian Gembalski, Reitze Smits), a także w kilku konkursach interpretacyjnych i improwizacji. Od 2014 roku uczy się improwizacji u Philippe’a Lefebvre, organisty tytularnego katedry Notre-Dame w Paryżu.

Jego koncerty w Czechach i za granicą (Francja, Niemcy, Belgia, Austria, Włochy, Finlandia, Szwecja, Polska, Słowacja, Holandia, Ukraina) obejmują literaturę organową wszystkich epok, jednak dużo uwagi poświęca improwizacji. Jego recitale odbywały się w słynnych katedrach w całej Europie (Notre-Dame de Paris, Stefansdom w Wiedniu, Katedra Matki Bożej w Antwerpii, Katedra św. Baafsa w Gandawie, Bazylika S. Rity w Turynie i inne).

Był nauczycielem improwizacji w Konserwatorium Kościelnym w Opawie (2007-2009), a obecnie wykłada literaturę organową w Konserwatorium Akademii Ewangelickiej w Ołomuńcu i improwizację w Akademii Muzycznej Janáčka w Brnie.

Regularnie współpracuje z wybitnymi morawskimi zespołami muzycznymi, takimi jak Morawska Filharmonia Ołomuniec, Martinů Philharmonic Orchestra Zlín, Czech Philharmonic Choir Brno itp. Wyprodukował kilka płyt CD i brał udział w produkcji filmów dokumentalnych dla Uniwersytetu Palackiego. Wśród zainteresowań artysty jest również kompozycja. Poza solowymi utworami na organy, skomponował utwory na fortepian, chór i orkiestrę, niektóre z nich otrzymały nagrody na konkursach kompozytorskich.


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna w czerwcu
9.00-15.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.