Ułatwienia dostępu

Program koncertu:
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium i fuga e-moll BWV 548
2 Opracowania chorałowe Dies sind die heilgen zehen Gebot BWV 678 i BWV 679

Dietrich Buxtehude (1637-1707)
Opracowanie chorałowe Vater Unser im Himmelreich BuxWV 219

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
VI Sonata organowa op. 65 d-moll
Chorale und Variationen: Andante sostenuto

Karl Hoyer (1891-1936)
Przygrywka chorałowa Ein feste Burg ist unser Gott op. 57 nr 15
Parafraza chorałowa na temat Jesu meine Zuversicht
oraz Arii z Oratorium Mesjasz G.F.Haendla op. 17 nr 3

Anna Przybysz, polska organistka, urodzona w 1992 roku w Warszawie. Studiowała w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Józefa Serafina. Ukończyła studia magisterskie w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku, w klasie prof. Martina Schmedinga. W lutym 2022 roku obroniła doktorat w dziedzinie sztuk muzycznych. Ukończyła również studia podyplomowe Manager Muzyki (UMFC) oraz Coaching (SWPS). Jest pracownikiem Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu Organowego im. Mariana Sawy, V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego, półfinalistka V Międzynarodowego Konkursu Organowego ,,Daniel Herz” w Brixen, XIII Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Gottfrieda Silbermanna we Freibergu. W 2022 roku wzieła udział w Bach Boston International Organ Competition, jako jedyna Polka. 

Stypendystka programu Erasmus w klasie profesora Martina Schmedinga w  Hochschule für Musik we Freiburgu. Uczestniczka programu wymiany studenckiej z Rice University w Houston, USA w klasie prof. Kena Cowana. Dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej DAAD.

Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich.

Koncertowała na międzynarodowych festiwalach organowych w kraju i za granicą (w USA, Niemczech, we Włoszech, w Czechach i na Litwie).

Ostatnie lata poświęciła pogłębionym studiom nad życiem i twórczością Karla Hoyera (1891-1936), niemieckiego organisty i kompozytora. Nagrała cztery płyty na historczynych instrumentach Wilhelma Sauera w Michaeliskirche w Lipsku, Lutherkirche w Chemnitz oraz na organach Ladegasta w Marienkirche w Weißenfels.  Albumy ,,Karl Hoyer – Organ Works’’ i ,,Karl Hoyer – Organ Sonatas’’ zostały uznany za wybitne osiągnięcia w dyscyplinie artystycznej sztuki muzyczne i nagrodzone brązowymi dyplomami w II i III Międzynarodowym Konkursie ,,Muzyczne Orły’’. Płyty zostały wydane przez Ars Sonora Studio w latach 2021-2023.


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna
8.00-16.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.