Ułatwienia dostępu

1. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 34. 2-11 Jr 23, 16-29 1 J 4, 12-16
Kazanie: Łk 16, 19-31

1. Nabożeństwo w niedzielę, 9 czerwca 2024 r., rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzą je ks. Ewa Jóźwiak i kaznodzieja świecki Władysław Scholl. 
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Najbliższe nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 3 czerwca 2024 r. o godz. 18.00. Poprowadzą je ks. Ewa Jóźwiak i kaznodzieja świecki Władysław Scholl, a kazanie wygłosi ks. Grzegorz Giemza, dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie.
4. Diakonia dyżuruje w środę, 5 czerwca, w godz. 10.00-12.00.
5. Próby naszego Chóru odbywają się w piątki, o godz. 18.00 w sali parafialnej.
6. Następne spotkanie z cyklu „Południe z Biblią” odbędzie się, w środę, 12 czerwca, o godz. 12.00, studium biblijne rozpocznie się o godz. 18.00 a zajęcia dotyczące nauki naszego Kościoła i medytacje chrześcijańskie rozpoczną się o godz. 19.00.
7. W najbliższą środę, 5 czerwca, o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie Kolegium Kościelnego z osobami pragnącymi wstąpić do naszego Kościoła.
8. Spotkanie z cyklu „Wieczór z Biblią” odbędzie się online w czwartek, 6 czerwca 2024 r. o godz. 19.00. Dotychczasowe Spotkania z Biblią można obejrzeć na parafialnym kanale YouTube.
9. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w sobotę, 8 czerwca, o godz. 10.30.

10. Kiermasz diakonijny odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2024 r., od godz. 12.00 w kościele. Diakonia prosi o kontakt wszystkich chętnych do pomocy w organizacji kiermaszu. Przygotowania zaczynamy w piątek, 7 czerwca, od godz. 16.00. Do tego czasu można przynosić rzeczy na kiermasz.
11. W niedzielę, 9 czerwca, organizowany jest wyjazd na Święto Zboru w Żychlinie w 414. rocznicę istnienia. Uroczystość rozpocznie się wspólnym nabożeństwem o 10.30 a po nim m.in. występ solistów Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA z Konina, prezentacja Towarzystwa Biblijnego w Polsce i inne atrakcje. W związku z tym stworzona została lista chętnych na wyjazd, która znajduje się w kancelarii. Chętni proszeni sa o wpisywanie się na listę. Ci, którzy posiadają pojazd, proszeni są o zaznaczenie i ile osób mogą zabrać ze sobą.
12. Coroczny piknik parafialny odbędzie się w Józefowie, w sobotę, 15 czerwca od godz. 12.00. Jak zawsze parafia zapewni jedzenie na grill i napoje, a uczestnicy proszeni sa o przywiezienie ze sobą sałatek, owoców i ciast. W przyszłą niedzielę dostępna będzie lista do wpisywania swoich propozycji na piknik. Zapraszamy wszystkich, czyli naszych parafian, przyjaciół i sympatyków.
13. Pragniemy również z radością ogłosić, że w niedzielę, 16 czerwca, w trakcie nabożeństwa przyjmiemy do naszego Kościoła sześcioro nowych braci i sióstr.
14. Kolekta z ostatniego nabożeństwa niedzielnego wyniosła 584 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 2. 06. 2024”. Posiadamy również terminal płatniczy, przy pomocy którego łatwiej dokonać kolekty przy wyjściu z kościoła.
15. Po nabożeństwie zapraszamy do sali parafialnej na kawę i herbatę.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna w czerwcu
9.00-15.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.