Ułatwienia dostępu

Święto Trójcy Świętej
Ps 113 Iz 6,1-13 J 3, 1-13
Kazanie: Ef 1, 3-14

Z żalem zawiadamiamy, że w środę, 22 maja 2024 r., w wieku 81 lat zmarła śp. Zofia Borkowska. Zmarła była lekarzem i mamą naszej duchownej, ks. Marty Borkowskiej. Pogrzeb śp. Zofii Borkowskiej odbędzie się w piątek, 7 czerwca, o godz. 13.00, w Kaplicy Halpertów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim, a potem urna zostanie złożona w grobie na naszym cmentarzu. Łączymy się w modlitwie z rodziną zmarłej.

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 2 czerwca 2024 r., rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Najbliższe nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 3 czerwca 2024 r. o godz. 18.00. Poprowadzą je ks. Ewa Jóźwiak i kaznodzieja świecki Władysław Scholl, a kazanie wygłosi ks. Grzegorz Giemza, dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie.
3. Dziś wieczorem o godz. 19:00 odbędzie się w naszym kościele kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Wystąpi Michael Lachenmayr z Niemiec. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
4. Dzieci ze Szkoły Niedzielnej biorą dzisiaj udział Międzyparafialnym Dniu Dziecka w Parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej.
5. Jutro, w poniedziałek, 27 maja o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie Młodych Dinozaurów. Tym razem spotkanie odbędzie się w naszym kościele, kiedy to zostanie zaprezentowana przez ks. Michała Jabłońskiego postać Jana Sebastian Bacha a muzycznie wzbogaci prezentację Michał Markuszewski. Po prezentacji zapraszamy do sali zborowej na poczęstunek. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
6. Diakonia dyżuruje w środę, 29 maja, w godz. 10.00-12.00.
7. Próby naszego Chóru odbywają się w piątki, o godz. 18.00 w sali parafialnej.

8. Następne spotkanie z cyklu „Południe z Biblią” odbędzie się, w środę, 29 maja, o godz. 12.00, studium biblijne rozpocznie się o godz. 18.00 a zajęcia dotyczące nauki naszego Kościoła i medytacje chrześcijańskie rozpoczną się o godz. 19.00.
9. Spotkanie z cyklu „Wieczór z Biblią” odbędzie się online w czwartek, 6 czerwca 2024 r. o godz. 19.00. Dotychczasowe Spotkania z Biblią można obejrzeć na parafialnym kanale YouTube.
10. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w sobotę, 8 czerwca, o godz. 10.30.
11. Kiermasz diakonijny odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2024 r., od godz. 12.00 w kościele. Diakonia prosi o kontakt wszystkich chętnych do pomocy w organizacji kiermaszu. Przygotowania zaczynamy w piątek, 7 czerwca, od godz. 16.00. Do tego czasu można przynosić rzeczy na kiermasz.
12. Już teraz pragniemy ogłosić, że coroczny piknik parafialny odbędzie się w Józefowie, w sobotę, 15 czerwca od godz. 12.00.
13. Pragniemy również z radością ogłosić, że w niedzielę, 16 czerwca, w trakcie nabożeństwa przyjmiemy do naszego Kościoła sześcioro nowych braci i sióstr.
14. Kolekta z ostatniego nabożeństwa niedzielnego wyniosła 680 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 26. 05. 2024”. Posiadamy również terminal płatniczy, przy pomocy którego łatwiej dokonać kolekty przy wyjściu z kościoła.
15. Po nabożeństwie zapraszamy do sali parafialnej na kawę i herbatę.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna w czerwcu
9.00-15.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.