Ułatwienia dostępu

5. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 73, 1-17.28 1   Mż 12, 1-4 2   Kor 12,1-10
Kazanie: Łk 5,1-11

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w niedzielę, 7 lipca 2024 r., rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Diakonia dyżuruje w środę, 3 lipca, w godz. 10.00-12.00.
3. W wakacje w naszej parafii odbywa się cykl spotkań warsztatowych pt. "Studium teologiczne". Aktualnie grupa osób zainteresowanych teologią i filozofią czyta pierwszy tom Teologii Systematycznej Paula Tillicha, jednego z najbardziej wpływowych teologów ewangelickich XX w. Zajęcia są otwarte. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 1 lipca, o godz. 18.00 w domu parafialnym, kolejne 15 lipca. Studium prowadzi dr Mateusz Jelinek. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.
4. W sobotę, 6 lipca, w Jadowie koło Mińska Mazowieckiego, odbędzie się po raz czwarty Dzień Szkocki pod patronatem Ambasady Wielkiej Brytanii w Polsce. Dzień Szkocki jest imprezą plenerową, która ma przypominać o szkockich osadnikach mieszkających na terenie powiatu wołomińskiego w XIX wieku. Wydarzenie rozpocznie się uroczystością ekumeniczną na ewangelickim cmentarzu szkockich osadników o godz. 11.00, w której weźmie udział duchowny ewangelicko-reformowany. Następnie rozpocznie się festyn połączony z koncertami tradycyjnej muzyki szkockiej i celtyckiej, degustację whisky i tradycyjnych szkockich potraw, a osoby zainteresowane historią i kulturą będą mogły wziąć udział w interesujących pokazach i panelach dyskusyjnych. Na najmłodszych czekają gry, animacje, warsztaty i wiele innych atrakcji.

5. Kolekta z ostatniego nabożeństwa niedzielnego wyniosła 530 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 30.06.2024”. Posiadamy również terminal płatniczy, przy pomocy którego łatwiej dokonać kolekty przy wyjściu z kościoła.
6. Po nabożeństwie zapraszamy do sali parafialnej na kawę i herbatę.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna w czerwcu
9.00-15.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.