Ułatwienia dostępu

5. Niedziela po Wielkanocy
(Rogate – Proście!)
Ps 95, 1-7a 1 Tm2, 1-6a Łk 11,1-13
Kazanie: 2 Mż 32, 7-14

1. Nabożeństwo w niedzielę, 12 maja 2024 r., rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Diakonia dyżuruje w środę, 8 maja, w godz. 10.00-12.00.
4. Próby naszego Chóru odbywają się w piątki, o godz. 18.00 w sali parafialnej.
5. Następne spotkanie z cyklu „Południe z Biblią” odbędzie się, w środę, 8 maja, o godz. 12.00, studium biblijne rozpocznie się o godz. 18.00 a zajęcia dotyczące nauki naszego Kościoła i medytacje chrześcijańskie rozpoczną się o godz. 19.00.
6. Spotkanie z cyklu „Wieczór z Biblią” odbędzie się online w czwartek, 9 maja 2024 r. o godz. 19.00. Dotychczasowe Spotkania z Biblią można obejrzeć na parafialnym kanale YouTube.
7. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w sobotę, 11 maja, o godz. 10.30.

8. W piątek 17 maja o godzinie 18.00 odbędzie się drugie w naszym kościele ekumeniczne nabożeństwo we współpracy z Fundacją Wiara i Tęcza dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT) pod hasłem z 5. Mż 31,6 „Bądźcie mocni i odważni”. Będziemy modlić się o panowanie miłości, o bezpieczeństwo i wolność od przemocy dla osób LGBT+, które także w naszym kraju doświadczają dyskryminacji i agresji. Nabożeństwo poprowadzą ks. Michał Jabłoński, ks. Adam Świeżyński oraz ks. Halina Radacz, która wygłosi kazanie. Po nabożeństwie zapraszamy na agapę w domu zborowym.
9. Jak co roku nasza parafia bierze udział w Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja w godzinach wieczornych. O szczegółach powiadomimy w kolejnych ogłoszeniach.
10. Kolekta z ostatniego nabożeństwa niedzielnego wyniosła 523 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 5. 05. 2024”. Posiadamy również terminal płatniczy, przy pomocy którego łatwiej dokonać kolekty przy wyjściu z kościoła.
11. Po nabożeństwie zapraszamy do sali parafialnej na kawę i herbatę.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna w czerwcu
9.00-15.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.