Ułatwienia dostępu

Osoby, które chcą wstąpić do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP i nigdy nie zostały ochrzczone, są przyjmowane przez sakrament chrztu udzielany przez pastora naszego Kościoła.

Osoby, które zostały ochrzczone w innym Kościele chrześcijańskim, są przyjmowane przez akt konwersji, czyli uroczyste wstąpienie do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

W obu przypadkach przyjęcie do Kościoła odbywa się po przygotowaniu polegającym na zapoznaniu się z podstawami nauki Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz życia i działalności naszej parafii. 

W pierwszej kolejności jeśli dana osoba myśli o konwersji lub o sakramencie chrztu serdecznie zapraszamy ją na nabożeństwa, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.30 oraz w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00 oraz w święta.

Zachęcamy również do kontaktu z pastorami lub do uczestnictwa w zajęciach o nauce Kościoła, które odbywają się co roku od października do czerwca w środy o godz. 19:00.

Warto również zapoznać się z książką Porównanie WyznańKatechizmem HeidelberskimKonfesją Sandomierską lub innymi wydawnictwami, które są do nabycia w kancelarii parafii w naszej księgarni internetowej.


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna w czerwcu
9.00-15.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.