Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych - 2023


Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa

Program, wykonawcy


 

Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych - 2021

Szanowni Państwo,

W tym roku po raz dwunasty w imieniu Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie serdecznie zapraszam na cykl recitali organowych na zabytkowych organach firmy Schlag und Söhne z 1900 roku.

Koncerty, wzorem lat ubiegłych, odbywają się zawsze w 4-tą niedzielę miesiąca 2021 roku o godzinie 19.00.

Ze względu na sytuację pandemiczną tegoroczny cykl rozpoczynamy koncertem 25.07.2021

W tym roku gościć będziemy wybitnych muzyków z 5 krajów Europy: Andory, Czech, Niemiec, Francji i Polski.

Tegoroczny „Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych 2021” współfinansuje m. st. Warszawa.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.
Serdecznie zapraszam!

Michał Markuszewski
 dyr. artystyczny festiwalu

 Programy, wykonawcy

 

Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych - 2020

Szanowni Państwo,

Muzyka organowa nierozerwalnie związana jest z wnętrzem kościoła. Warszawski kościół reformowany przetrwał szczęśliwie lata wojen i służy obecnie zborowi warszawskiemu nie tylko podczas niedzielnych nabożeństw, ale stanowi też ważny punkt na kulturalnej mapie stolicy. W jego wnętrzu zachowały się zabytkowe organy zainstalowane w 1900 roku przez świdnicką firmę Schlag und Söhne. To jedne z najstarszych zachowanych i najbardziej wartościowych organów w instrumentarium dzisiejszej Warszawy. Instrument ten staraniem Parafii został w latach 2004-2008 gruntownie i historycznie odrestaurowany. Dzięki temu możemy cieszyć się ponownie jego pięknym i szlachetnym brzmieniem.

W tym roku po raz jedenasty w imieniu Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie serdecznie zapraszam na cykl recitali organowych na zabytkowych organach firmy Schlag und Söhne z 1900 roku.

Koncerty, wzorem lat ubiegłych, odbywają się zawsze w 4-tą niedzielę każdego miesiąca 2020 roku o godzinie 19.00. W tym roku gościć będziemy wielu wybitnych muzyków z 9 krajów Europy: Rumunii, Czech, Belgii, Niemiec, Finlandii, Francji, Włoch, Słowacji i Polski.

Tegoroczny „Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych 2020” współfinansuje m. st. Warszawa".

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Serdecznie zapraszam!
Michał Markuszewski
 dyr. artystyczny festiwalu

Programy, wykonawcy

 

 

Międzynarodowe Koncerty Organowe - 2019

Szanowni Państwo,

W imieniu Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie serdecznie zapraszam do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego na cykl recitali organowych na zabytkowych organach firmy Schlag und Söhne z 1900 roku.

Tegoroczna dziesiąta edycja - mały jubileusz - jest dla nas powodem do radości i dumy. 

Nasz zabytkowy instrument, przed laty wspaniale odrestaurowany służy bowiem nie tylko w czasie niedzielnej liturgii, ale jego wspaniałym, pięknym i ciepłym brzmieniem można zachwycać się podczas recitali organowych. 

Cieszymy się, że zainicjowany przed laty cykl zdobył sobie należne miejsce na mapie kulturalnej Warszawy i ideę tę udaje się nam kontynuować. 

Koncerty, wzorem lat ubiegłych, odbywają się zawsze w 4-tą niedzielę każdego miesiąca 2019 roku  o godzinie 19.00 (wyjątkowo w trzecią niedzielę grudnia).

W tym roku również gościć będziemy wielu wybitnych muzyków z 6 krajów Europy: Niemiec, Holandii, Austrii, Grecji, Włoch i Polski.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Serdecznie zapraszam!

Michał Markuszewski
dyr. artystyczny festiwalu

Programy, wykonawcy

 

 

Śródmiejskie Koncerty Organowe - 2018

Szanowni Państwo,

W tym roku po raz dziewiąty w imieniu Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie serdecznie zapraszam na cykl recitali organowych na zabytkowych organach firmy Schlag und Söhne z 1900 roku.

Koncerty, wzorem lat ubiegłych, odbywają się zawsze w 4-tą niedzielę każdego miesiąca 2018 roku  o godzinie 19.00 (wyjątkowo w trzecią niedzielę grudnia).

W tym roku gościć będziemy wielu wybitnych muzyków z 6 krajów Europy: Niemiec, Holandii, Austrii, Francji, Szwajcarii i Polski.

Tegoroczne „Śródmiejskie Koncerty Organowe” współfinansowane są przez m. st. Warszawa - Dzielnicę Śródmieście".

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.


Serdecznie zapraszam!

Michał Markuszewski

dyr. artystyczny festiwalu

 

koncerty organowe 2018

Programy, wykonawcy