Szanowni Państwo,

Muzyka organowa nierozerwalnie związana jest z wnętrzem kościoła. Warszawski kościół reformowany przetrwał szczęśliwie lata wojen i służy obecnie zborowi warszawskiemu nie tylko podczas niedzielnych nabożeństw, ale stanowi też ważny punkt na kulturalnej mapie stolicy. W jego wnętrzu zachowały się zabytkowe organy zainstalowane w 1900 roku przez świdnicką firmę Schlag und Söhne. To jedne z najstarszych zachowanych i najbardziej wartościowych organów w instrumentarium dzisiejszej Warszawy. Instrument ten staraniem Parafii został w latach 2004-2008 gruntownie i historycznie odrestaurowany. Dzięki temu możemy cieszyć się ponownie jego pięknym i szlachetnym brzmieniem.

W tym roku po raz jedenasty w imieniu Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie serdecznie zapraszam na cykl recitali organowych na zabytkowych organach firmy Schlag und Söhne z 1900 roku.

Koncerty, wzorem lat ubiegłych, odbywają się zawsze w 4-tą niedzielę każdego miesiąca 2020 roku o godzinie 19.00. W tym roku gościć będziemy wielu wybitnych muzyków z 9 krajów Europy: Rumunii, Czech, Belgii, Niemiec, Finlandii, Francji, Włoch, Słowacji i Polski.

Tegoroczny „Międzynarodowy Cykl Koncertów Organowych 2020” współfinansuje m. st. Warszawa".

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Serdecznie zapraszam!
Michał Markuszewski
 dyr. artystyczny festiwalu

Programy, wykonawcy