15 listopad 2014

W drugą rocznicę śmierci wspominamy Martę Jurowską-Werner, która urodziła się 3 marca 1926 roku w Warszawie, a zmarła 16 listopada 2012 r. Pani Marta była harcerką, brała udział w akcjach małego sabotażu, przeszła przeszkolenie w łączności  i  w czasie Powstania była łączniczką na Żoliborzu w obwodzie Żywiciel. Po wojnie ukończyła chemię, pracowała jako farmaceutka, wraz ze swym mężem Stanisławem wychowywała dzieci, służyła ludziom. W Diakonii  realizowała swoją potrzebę służenia ludziom i bycia blisko ludzi. Pełna ciepła, uśmiechu i radości życia, przejmowała się losem każdego człowieka, nie pozostawiając go bez pomocy materialnej czy duchowej. Ze spotkań z panią Martą wychodziło się pokrzepionym, radośniejszym, a troski dnia codziennego wydawały się mniejsze i lżejsze. Bardzo ceniła tych, którzy jej przybliżali wiarę i realizowali ją w życiu codziennym – swojego teścia, swojego męża, duchownych kościoła ewangelickiego. Źródłem jej postępowania i życia było z jednej strony harcerstwo i wychowanie dla służby ludzi, a z drugiej strony wiara, traktowana serio, wiara jako wierność i pomoc potrzebującym. Przykazania Boże były dla pani Marty żywe i obowiązujące w każdej chwili. Za dar jej życia, za jej obecność i miłość, przykład życia Bogu dziękują córki wraz z rodzinami i my, jej przyjaciele, bracia i siostry.

1.    Nabożeństwo w przyszłą niedzielę, 23 listopada, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2.    Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3.    W przyszłą niedzielę 23 listopada w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się koncert w ramach V Międzynarodowego Cyklu Koncertów. Na organach zagra Jarosław Wróblewski z Warszawy. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
4.    Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza w poniedziałek, 17 listopada, o godz. 17.30  
na spotkanie w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4. Tematem spotkania będzie prelekcja multimedialna z cyklu „Śladami Reformacji”, prowadzona przez Aldonę i Karola Karskich.
5.    We wtorek 18 listopada o godz. 16.00 przy placu Konstytucji 5 będzie można wysłuchać wykładu Tadeusza Świątka „Kupcy starej Warszawy – ród Liebeltów”.  
3.    Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00-13.00.
4.    Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17.30.
5.    Spotkania medytacyjne odbywają się w środy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00.
6.    W środę, 19 listopada, odbędą się: studium biblijne o godz. 18.00 oraz zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00.
7.    Zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej odbędą się w czwartek, 20 listopada, o godz. 16.45.
8.    W niedzielę 23 listopada po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Warszawskiego Kręgu Dyskusyjnego.
9.    W kancelarii parafialnej można nabyć lub odebrać nowy numer 3/2014 „Jednoty” i odebrać najnowszy numer Biuletynu.
10.    Organizacja Bratniej Pomocy im. króla Gustawa Adolfa (Gustaw Adolf Werk) apeluje o przeznaczenie kolekty z pierwszej niedzieli Adwentu (30 listopada) na remont kościoła zamkowego w Wittenberdze. Darczyńcom serdecznie dziękujemy.
11.    1 i 2 listopada 2014 r. na naszym cmentarzu odbyła się kwesta przeznaczona na renowację cennych, zabytkowych nagrobków. Parafianie i zaproszeni goście: aktorzy, dziennikarze, ludzie kultury (48 osób) zebrali ponad 19 tys. złotych. Z tej kwoty ponad 14 tys. uzyskali goście. Kolegium Kościelne i Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Ewangelicko-Reformowanego serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej zbiórce.
12.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 619 zł.