29 listopad 2014

1.    Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w drugą niedzielę Adwentu, 7 grudnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Nabożeństwo to będzie nagrywane do radia i zostanie nadane w niedzielę 6 stycznia 2015 roku.
2.    W poniedziałek, 1 grudnia, odbędzie się o godz. 18.00 cykliczne nabożeństwo ekumeniczne w kościele Św. Trójcy przy Pl. Małachowskiego. Kazanie wygłosi ks. Michał Jabłoński.
3.    Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4.    Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00–13.00.
5.    Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17.30.
6.    Spotkania medytacyjne odbywają się w środy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00.
7.    W środę, 3 grudnia, studium biblijne oraz zajęcia na temat nauki naszego Kościoła są odwołane.
8.    Zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej odbędą się w czwartek, 5 grudnia, o godz. 16.45.
9.    Koło Kobiet Parafii Dobrego Pasterza Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Warszawie zaprasza na coroczne spotkanie adwentowe czterech parafii ewangelickich w czwartek, 4 grudnia, o godz. 16.30 w sali parafialnej przy ul. Mokotowskiej.
10.    W niedzielę, 7 grudnia, po nabożeństwie odbędzie się loteria fantowa organizowana przez warszawską Diakonię – prosimy o przynoszenie fantów na loterię.
11.    Fundacja Radców Prawnych oraz Szkoły Prawa Procesowego Ad Exemplum zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek za tydzień w niedzielę, 7 grudnia, o godz. 18.00 w naszym kościele. Wstęp wolny!
12.    W poniedziałek, 8 grudnia, o godz. 17.30 odbędzie się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej wieczór adwentowy byłego Stowarzyszenia Młodzieży Ewangelickiej czyli „Dinozaurów”. Zapraszamy! 
13.    W sobotę, 13 grudnia, o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele koncert charytatywny przeznaczony na wsparcie budowy sali klasowej szkoły TIBABA na Madagaskarze. Wystąpią Katarzyna Okulska, Desire Rasolomampionona i Joseph Rakoto, którzy zaprezentują utwory malgaskie w nowym repertuarze. Zapraszamy!
14.    Lista ofiar na paczki świąteczne dla dzieci jest wyłożona w kancelarii. Apelujemy o składanie ofiar na ten cel. W kancelarii wystawiona jest również puszka z ofiarami na zakup choinki świątecznej.
15.    Rozpoczęła się akcja sprzedaży wigilijnych świec diakonijnych – świece można nabyć w przed- sionku kościoła lub w Diakonii.
16.    Parafia Św. Trójcy w Warszawie zaprasza do udziału w Zimowisku Rodzinnym w Wiśle-Jaworniku, które odbędzie się w dniach 17-25 stycznia 2015 r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
17.    Rada Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Saksonii informuje o możliwości podjęcia studiów  w Ewangelickiej Wyższej Szkole Pracy Społecznej w Dreźnie. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 stycznia 2015 r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
18.    Organizacja Bratniej Pomocy im. króla Gustawa Adolfa (Gustaw-Adolf-Werk) apeluje o przeznaczenie kolekty z dzisiejszej niedzieli na remont kościoła zamkowego w Wittenberdze. Darczyńcom serdecznie dziękujemy!
19.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 408 zł.