06 grudzień 2014

W siódmą rocznicę śmierci wspominamy śp. Jadwigę Tessarowicz z domu Wrede, ur. 7 maja 1923 r. w Warszawie, córkę Henryka i Doroty Wrede z domu Tosio, zmarłą 7 grudnia 2007 r. w Warszawie. Jadwiga Tessarowicz przez cale życie była członkinią naszej parafii. W czasie wojny ukończyła szkołę pielęgniarską, a po wojnie, w latach 40-tych, medycynę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała zawodowo jako lekarz analityk prowadząc laboratoria w rożnych szpitalach i ośrodkach zdrowia, miedzy innymi przez wiele lat w Centrum Rehabilitacji w Konstancinie. Była żoną doktora Leona Tessarowicza, znanego ginekologa.
Zmarłą wspominają syn Michał wraz z żoną mieszkający w Stanach Zjednoczonych oraz dwoje wnuków Alek i Lisa.

1.    Nabożeństwo w trzecią niedzielę Adwentu, 14 grudnia, rozpocznie się o godz.10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Również za tydzień o godz. 19.00 obędzie się nabożeństwo wieczorne, a kazanie wygłosi student teologii Mateusz Jelinek.
2.    Po dzisiejszym nabożeństwie Diakonia zaprasza wszystkich do udziału w loterii fantowej.
3.    Fundacja Radców Prawnych oraz Szkoły Prawa Procesowego Ad Exemplum zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek dzisiaj o godz. 18.00 w naszym kościele. Wstęp wolny!
4.    Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
5.    Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00–13.00.
6.    Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17.30.
7.    Spotkania medytacyjne odbywają się w środy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00.
8.    W środę, 10 grudnia, odbędą się: studium biblijne o godz. 18.00 oraz zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00.
9.    Zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej odbędą się w czwartek, 11 grudnia, o godz. 16.45.
10.    W poniedziałek, 8 grudnia, o godz. 17.30 odbędzie się w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Puławskiej wieczór adwentowy byłego Stowarzyszenia Młodzieży Ewangelickiej czyli „Dinozaurów”. Zapraszamy!  
11.    W sobotę, 13 grudnia, o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele koncert charytatywny przeznaczony na wsparcie budowy sali klasowej szkoły TIBABA na Madagaskarze. Wystąpią Katarzyna Okulska, Desire Rasolomampionona i Joseph Rakoto, którzy zaprezentują utwory malgaskie. Zapraszamy!
12.    Ekumeniczny Chór Kameralny naszej parafii zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji 23-lecia swojej działalności pt. „Hejnał wszyscy zaśpiewajmy...”, który odbędzie się w niedzielę
14 grudnia o godz. 17.45 w kościele św. Jozafata przy ul. Powązkowskiej 90. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
13.     Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza w poniedziałek, 15 grudnia br. na godz. 17.30 do sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4, gdzie odbędzie się spotkanie z ks. dr. Tomaszem Mamesem, który wygłosi prelekcję pt. „Mariawityzm – historia i dzień dzisiejszy”.
14.    Lista ofiar na paczki świąteczne dla dzieci jest wyłożona w kancelarii. Apelujemy o składanie ofiar na ten cel. W kancelarii wystawiona jest również puszka z ofiarami na zakup choinki.
15.    Rozpoczęła się akcja sprzedaży wigilijnych świec diakonijnych – świece można nabyć w przedsionku kościoła lub w Diakonii.
16.    Parafia Św. Trójcy w Warszawie zaprasza do udziału w Zimowisku Rodzinnym w Wiśle -Jaworniku, które odbędzie się w dniach 17-25 stycznia 2015 r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
17.    Rada Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Saksonii informuje o możliwości podjęcia studiów w Ewangelickiej Wyższej Szkole Pracy Społecznej w Dreźnie. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 stycznia 2015 r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
18.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 725 zł. Kolekta przeznaczona zostanie na remont kościoła zamkowego w Wittenberdze. Darczyńcom serdecznie dziękujemy!
19.    Prosimy o odbieranie listów adwentowych z rozkładem nabożeństw świątecznych. Listy w formie elektronicznej będą rozesłane w przyszłym tygodniu.