13 grudzień 2014

W 100. rocznicę  urodzin wspominamy śp. Stefana Brańskiego oraz jego żonę śp. Annę Brańską z domu Erle, zmarłą w 2005 roku. Wspominamy również ich córkę Alicję, zmarłą tragicznie w 1985 r. Wszyscy pochowani zostali na naszym cmentarzu przy ul. Żytniej. We wspomnieniu i modlitwie łączymy się z córkami, zięciami, wnukami i prawnukami.

1.    Nabożeństwo w czwartą niedzielę Adwentu, 21 grudnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Po nabożeństwie, w niedzielę 21 grudnia, w sali parafialnej odbędzie się wspólna „Gwiazdka” dla dorosłych i dzieci. Zapraszamy!
2.    Dzisiaj o godz. 19.00 obędzie się nabożeństwo wieczorne, a kazanie wygłosi student teologii Mateusz Jelinek.
3.    Ekumeniczny Chór Kameralny naszej parafii zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji 23-lecia działalności, który odbędzie się dzisiaj, 14 grudnia, o godz. 17.45 w kościele św. Jozafata przy ul. Powązkowskiej 90. Wstęp wolny. Zapraszamy!
4.    Polskie Towarzystwo Ewangelickie zaprasza w poniedziałek, 15 grudnia br., o godz. 17.30 na spotkanie w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4, podczas którego ks. dr Tomasz Mames przedstawi prelekcję pt. „Mariawityzm – historia i dzień dzisiejszy”.
5.    W niedzielę, 21 grudnia, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele ostatni w tym roku koncert w ramach V Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Na organach zagra Michał Markuszewski. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
6.    Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
7.    Diakonia dyżuruje w środy w godz. 11.00–13.00.
8.    Próby chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17.30.
9.    Spotkania medytacyjne odbywają się w środy o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00.
10.    W środę, 17 grudnia, odbędą się: studium biblijne o godz. 18.00 oraz zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00.
11.    Zajęcia dla grupy przedkonfirmacyjnej odbędą się w czwartek, 18 grudnia, o godz. 16.45.
12.    Lista ofiar na paczki świąteczne dla dzieci jest wyłożona w kancelarii. Apelujemy o składanie ofiar na ten cel. W kancelarii wystawiona jest również puszka z ofiarami na zakup choinki świątecznej.
13.    Trwa akcja sprzedaży wigilijnych świec diakonijnych – świece można nabyć w przedsionku kościoła lub w Diakonii.
14.    Parafia Św. Trójcy w Warszawie zaprasza do udziału w Zimowisku Rodzinnym w Wiśle -Jaworniku, które odbędzie się w dniach 17-25 stycznia 2015 r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
15.    Rada Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Saksonii informuje o możliwości podjęcia studiów w Ewangelickiej Wyższej Szkole Pracy Społecznej w Dreźnie. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 stycznia 2015 r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
16.    W kancelarii parafii można nabyć „Z Biblią na co dzień 2015” w cenie 11 zł i Kalendarz ewangelicki 2015 w cenie 27 zł.
17.    Zgodnie z uchwałą Synodu z 7 września 2014 roku dotyczącą pomocy finansowej dla chrześcijan w Syrii oraz obywateli Ukrainy, prosimy o wsparcie tej inicjatywy i wpłaty na konto Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP z dopiskiem „pomoc Syrii” lub „pomoc dla Ukrainy”. Zebrane fundusze zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem „Caritas” Polska, która prowadzi akcję pomocową dla uchodźców syryjskich. Numer konta bankowego dostępny jest w Diakonii.
18.    Kolekta z ostatniej niedzieli wyniosła 365 zł.