14 marzec 2021

4. Niedziela Pasyjna (Laetare)
Ps 84, 2-13 Iz 54, 7-10 2 Kor 1, 3-7
Kaz.: J 12, 20-24

1. Nabożeństwo w 5. Niedzielę Pasyjną, 21 marca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je kaznodziejka świecka Marta Borkowska.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się w trybie zdalnym równolegle z nabożeństwem.
3. Dyżury Diakonii są zawieszone. Z przewodniczącą Diakonii Marzeną Matejką można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. W środę, 17 marca, studium biblijne odbędzie się poprzez Skype o godz. 18.00, a zajęcia nt. nauki KER o godz. 19.00.
5. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w trybie zdalnym poprzez Skype w czwartek, 18 marca, o godz. 19.00.
6. Zapraszam na cykl rozważań wielkopostnych, których tematem jest Dekalog. Rozważania można zobaczyć na parafialnym kanale YouTube. Kolejne spotkanie z tego cyklu, Piąte Przykazanie, zostanie nadane we wtorek, 16 marca, a Szóste Przykazanie – w piątek, 19 marca.
7. Transmisje telewizyjne nabożeństw z kościołów ewangelickich odbywają się w każdą niedzielę w TVP 3, o godz. 15.50. Dzisiaj nabożeństwo zostanie nadane z kościoła ewangelicko-augsburskiego w Sosnowcu.
8. Zapraszamy na występ Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego, który odbędzie się w ramach XXIX Koncertów Pasyjnych w niedzielę 21 marca 2021 r. o godz. 17.00 w Bazylice pw. Świętego Krzyża w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 3).
9. Ukazał się pierwszy w tym roku numer kwartalnika „Jednota”. W numerze m.in.: wspomnienia o profesorach: Jarosławie Świderskim, Grażynie Matyszkiewicz i Alfonsie Skowronku, a także takie tematy, jak: profetyczny aspekt przesłania Grety Thunberg, mity pamięci o reformacji, mariologia Pawła Hulki-Laskowskiego, poglądy Mikołaja Reja o predestynacji i grzechu pierworodnym, wdzięczność za pomoc, a także kolejna część Katechizmu Genewskiego Jana Kalwina. Zachęcamy do lektury. Kwartalnik można nabyć w kancelarii parafii. Zachęcamy do wykupienia rocznej prenumeraty „Jednoty” na rok 2021 w cenie 40 zł z wysyłką pocztową. Polecamy też wykupienie abonamentu internetowego „Jednoty”, który zapewnia roczny dostęp do wszystkich zasobów jednota.pl. Koszt abonamentu to 25 zł. W związku z pandemią COVID-19 redakcja oferuje możliwość wysyłki pocztowej numerów „Jednoty” również tym prenumeratorom, którzy wykupili prenumeratę z odbiorem w kancelarii parafialnej. W tej sprawie prosimy o bezpośredni kontakt z redakcją „Jednoty” – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji na www.jednota.pl.
10. Diakonia naszego Kościoła informuje, że – jak co roku – można przekazać 1% podatku dochodowego na cele statutowe Diakonii. Dane do wpisu na formularzu PIT podane są na naszej stronie internetowej i facebookowej oraz są wywieszone na tablicy w parafii.
11. Prowadzimy coroczną akcję „Skarbonek diakonijnych”. W okresie pasyjnym możemy – rezygnując z drobnych przyjemności – wspierać najbardziej potrzebujących. Środki zbieramy do skarbonek, które są wyłożone przy wejściu do kościoła. Akcję można również wesprzeć wpłacając ofiarę na konto parafialne z dopiskiem „Skarbonka diakonijna 2021”. Paski z numerem konta są wyłożone w parafii i przy wejściu do kościoła.
12. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 960 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 14 marca 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.