15 maj 2021

6. Niedziela po Wielkanocy (Exaudi)

Ps 27, 1.7-14 Jr 31, 31-34 Ef 3, 14-21
Kaz.: J 14, 15-17

Wspominamy dzisiaj, w 28. rocznicę śmierci, śp. Hieronima Alamę, członka naszej parafii, urodzonego 4 maja 1926 r. w Kamieńsku, a zmarłego 17 maja 1993 r. w Warszawie. Zmarłego wspominają: żona, dzieci, wnuki, prawnuki, dalsza rodzina i przyjaciele.

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w Święto Zesłania Ducha Świętego, 23 maja, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się w trybie zdalnym równolegle z nabożeństwem.
3. Z powodu pandemii środowe i niedzielne dyżury Diakonii są wprawdzie zawieszone, ale Diakonia działa. Z jej przewodniczącą Marzeną Matejką lub z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 19 maja, poprzez Skype, o godz. 18.00, a zajęcia nt. nauki KER o godz. 19.00.
5. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w trybie zdalnym poprzez Skype dzisiaj o godz. 19.00.
6. Kolegium Kościelne zwołuje na sobotę, 29 maja br., Ogólne Zgromadzenie Zboru, które rozpocznie się o godz. 10.30 w naszym kościele przy al. Solidarności 74, a poświęcone będzie m.in. wyborom prezesa i członków nowego Kolegium oraz Komisji rewizyjnej. Prosimy o zabranie ze sobą na zebranie prowiantu!
7. Kolegium Kościelne informuje, że uruchomiło forum parafialne, na którym umieszczane będą sukcesywnie dokumenty parafialne. Do wglądu jest dwuczęściowy protokół z Ogólnego Zgromadzenia Zboru. Są też listy kandydatów do gremiów parafialnych. Dostęp do forum mogą mieć wszyscy członkowie parafii po uzyskaniu prawa dostępu. Adres internetowy forum i szczegóły logowania znajdziecie Państwo w komunikacie na stronie parafialnej. Z protokołem i listą kandydatów można się też zapoznać w kancelarii parafii.
8. W związku z ciężką chorobą naszego Przyjaciela z Madagaskaru, który razem z żoną prowadzi tam dom dziecka, organizujemy zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego. Kolekta z ostatniej niedzieli została przeznaczona na pomoc choremu. Osoby chcące pomóc prosimy o wpłaty przelewem internetowym na konto parafialne z dopiskiem „Ofiara na Madagaskar”.
9. Transmisje telewizyjne nabożeństw z kościołów ewangelickich odbywają się w każdą niedzielę w TVP 3, o godz. 15.50. Dzisiaj nabożeństwo zostanie nadane z Kościoła Chrystusowego z okazji stulecia powstania (nie będzie emisji nabożeństwa luterańskiego).
10. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 1255 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 16 maja 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.