22 maj 2021

Święto Zesłania Ducha Świętego

Ps 118, 1.7-14 1 Mż 11, 1-9 Dz 2, 1-4.14-18
Kaz.: J 14, 15-21

1. Nabożeństwo w Święto Trójcy Świętej, w niedzielę, 30 maja, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzą je ks. Roman Lipiński i ks. Michał Jabłoński. W czasie nabożeństwa odbędzie się wprowadzenie w urząd członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej, prezesa Kolegium i Diakona Kościoła.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się w trybie zdalnym równolegle z nabożeństwem.
3. Z powodu pandemii środowe i niedzielne dyżury Diakonii są wprawdzie zawieszone, ale Diakonia działa. Z jej przewodniczącą Marzeną Matejką lub z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 26 maja, poprzez Skype, o godz. 18.00, a zajęcia nt. nauki KER o godz. 19.00.
5. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w trybie zdalnym poprzez Skype dzisiaj o godz. 19.00.
6. Kolegium Kościelne zwołuje na sobotę, 29 maja br., Ogólne Zgromadzenie Zboru, które rozpocznie się o godz. 10.30 w naszym kościele przy al. Solidarności 74, a poświęcone będzie m.in. wyborom prezesa i członków nowego Kolegium oraz Komisji rewizyjnej. Materiały sprawozdawcze i protokoły umieszczone są na forum parafialnym. Dostęp do forum mogą mieć wszyscy członkowie parafii po uzyskaniu prawa dostępu. Adres internetowy forum i szczegóły logowania znajdują się na stronie parafialnej. Z materiałami na OZZ można się też zapoznać w kancelarii parafii. Prosimy o zabranie ze sobą na zebranie prowiantu!
7. W związku z ciężką chorobą naszego Przyjaciela z Madagaskaru, który razem z żoną prowadzi tam dom dziecka, trwa zbiórka pieniędzy na leczenie chorego. Osoby chcące pomóc prosimy o wpłaty przelewem internetowym na konto parafialne z dopiskiem „Ofiara na Madagaskar”. Do tej pory zebrane zostało 3065 zł. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!
8. Transmisje telewizyjne nabożeństw z kościołów ewangelickich odbywają się w każdą niedzielę w TVP 3, o godz. 15.50. Dzisiaj nabożeństwo zostanie nadane z ewangelicko-augsburskiego kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.
9. Kontynuując tradycję naszych wiosennych spotkań w plenerze zapraszamy wszystkich Parafian wraz z rodzinami i przyjaciółmi na kolejny piknik parafialny do Józefowa, który odbędzie się w czwartek, 3 czerwca od godz. 12.00. W kancelarii parafii są listy dla osób chętnych do udziału w pikniku ze zgłoszeniem potrzeby transportu bądź możliwości zabrania kogoś własnym samochodem. Parafia ze swoich środków zakupi wiktuały do grilla, parafian zaś prosimy o sałatki, owoce i ciasta bądź słodycze. Listy na te produkty są również wyłożone w kancelarii. Ponieważ termin pikniku jest już bliski, prosimy o zgłaszanie się jak najszybciej, tak by można było sprawnie zorganizować dojazd i powrót. Informacje o chęci wzięcia udziału, rodzaju przygotowanego prowiantu i możliwościach transportowych można również przesyłać na specjalny w tym celu utworzony adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
10. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 382 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 23 maja 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.