29 maj 2021

Święto Trójcy Świętej

Ps 113 Rz 11, 32-36 J 3, 1-13
Kaz.: Iz 6, 1-13

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską, w niedzielę, 6 czerwca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się w trybie zdalnym równolegle z nabożeństwem.
3. Z powodu pandemii środowe i niedzielne dyżury Diakonii są wprawdzie zawieszone, ale Diakonia działa. Z jej przewodniczącą Marzeną Matejką lub z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 2 czerwca, poprzez Skype, o godz. 18.00, a zajęcia nt. nauki KER o godz. 19.00.
5. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w trybie zdalnym poprzez Skype dzisiaj o godz. 19.00.
6. Transmisje telewizyjne nabożeństw z kościołów ewangelickich odbywają się w każdą niedzielę w TVP 3, o godz. 15.50. Dzisiaj nabożeństwo zostanie nadane z kościoła ewangelicko-augsburskiego w Pszczynie.
7. Kontynuując tradycję naszych wiosennych spotkań w plenerze zapraszamy wszystkich Parafian wraz z rodzinami i przyjaciółmi na kolejny piknik parafialny do Józefowa, który odbędzie się w czwartek, 3 czerwca od godz. 12.00. W kancelarii parafii są listy dla osób chętnych do udziału w pikniku ze zgłoszeniem potrzeby transportu bądź możliwości zabrania kogoś własnym samochodem. Parafia ze swoich środków zakupi wiktuały do grilla, parafian zaś prosimy o sałatki, owoce i ciasta bądź słodycze. Listy na te produkty są również wyłożone w kancelarii. Ponieważ termin pikniku jest już bliski, prosimy o zgłaszanie się jak najszybciej, tak by można było sprawnie zorganizować dojazd i powrót. Informacje o chęci wzięcia udziału, rodzaju przygotowanego prowiantu i możliwościach transportowych można również przesyłać na specjalny w tym celu utworzony adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
8. W sobotę, 5 czerwca, odbędzie się w Łodzi jednodniowa sesja zwyczajna Synodu naszego Kościoła, poświęcona sprawozdawczości, wyborom nowych gremiów kościelnych oraz uchwaleniu budżetu Kościoła na lata 2021 i 2022.
9. Zebranych zostało łącznie 3900 zł na pomoc dla sierocińca w Madagaskarze, pieniądze zostały wysłane. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! W najbliższym czasie przekażemy relację z Madagaskaru.
10. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 715 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 30 maja 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.