19 czerwiec 2021

3. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 103,1-13 Mi 7,18-20 1 Tm 1,12-17
Kazanie: Łk 15,1-10

1. Nabożeństwo w niedzielę, 27 czerwca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się w trybie zdalnym równolegle z nabożeństwem.
3. Z powodu pandemii środowe i niedzielne dyżury Diakonii są zawieszone, ale Diakonia działa. Z jej przewodniczącą Marzeną Matejką lub z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 23 czerwca, poprzez Skype, o godz. 18.00, a zajęcia nt. nauki KER o godz. 19.00.
5. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się koncert a cappella Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego pt. „Kardynał Stefan Wyszyński in memoriam” w rzymskokatolickim kościele przy ul. Conrada 7. W programie utwory m.in. Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Mikołaja Zieleńskiego, Charlesa Gounoda, Jana Sebastiana Bacha. Wstęp wolny!
6. We wtorek, 22 czerwca, o godz. 6.25 nadany będzie w 2. programie TVP reportaż o biskupie seniorze, ks. Zdzisławie Trandzie pod tytułem „Biskup Zdzisław Tranda – budowniczy pomostów…”.
7. Chór Modo Maiorum pod dyrekcją Michała Straszewskiego zaprasza na koncert pt. „Przyjdź, błogosławiona ciszo”, który odbędzie się we wtorek, 29 czerwca, w naszym kościele o godz. 19.00. W programie utwory m.in. Henry’ego Purcella, Mikołaja Gomółki, Jana Sebastiana Bacha. Wstęp wolny!
8. W niedzielę 20 czerwca, w domu parafialnym, po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z chrześcijańską fundacją Habitat for Humanity Poland. Przedstawiciele fundacji opowiedzą o swojej misji oraz w jaki sposób fundacja pomaga budować świat, w którym każdy człowiek ma godne miejsce do życia. Na spotkaniu przedstawiona będzie krótka prezentacja działań, które możemy wesprzeć oraz czas na rozmowę i pomysły jak konkretnie możemy pomóc osobom, które żyją w złych warunkach. Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniu.
9. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 490 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 20 czerwca 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.