24 lipiec 2021

8. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 48, 2-3. 9-15 Iz 2, 1-5 1Kor 6, 12-20
Kaz. Łk 14, 15-24

1. Nabożeństwo w 9. Niedzielę po Trójcy Świętej, 1 sierpnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Za tydzień, jak co roku, spotkamy się po nabożeństwie o godz. 13.00 na modlitwie na cmentarzu ewangelicko-reformowanym przy ul. Żytniej 42 przy symbolicznej mogile żołnierzy Zgrupowania „Parasol”.
2. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Wystąpi Ignatio Ribas Taléns z Andory. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
3. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Nasi parafianie, Michał i Jacek Ptaszkowie, zapraszają na coroczną Sztafetę Pokoju w Stężycy w niedzielę, 15 sierpnia. Impreza ta wiąże się m. in. ze zwiedzaniem największej w Europie Środkowej i Wschodniej hodowli storczyków, róż i anturium, a także festynem, warsztatami kulinarnymi itp. Parafianie chętni na wyjazd proszeni są o wpisywanie się na listę w kancelarii parafialnej, aby móc zorganizować transport.
5. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
6. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 501 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 25 lipca 2021”.
7. Drogie Siostry, Drodzy Bracia,
Z powodu tragicznej sytuacji wywołanej przez powodzie w Niemczech, Belgii i Holandii ucierpieli nasi Bracia i Siostry z kościołów ewangelickich. Chcielibyśmy okazać im naszą solidarność w tej dramatycznej sytuacji.
Po nabożeństwie 1 sierpnia w przedsionku kościoła będzie wystawiona puszka na zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych w powodzi. Zebraną kwotę przekażemy do naszego partnerskiego Ewangelicko-Reformowanego Krajowego Kościoła Lippe, który w przeszłości wielokrotnie wspierał nas w różnych trudnych chwilach.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.