04 wrzesień 2021

16. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 68, 4-7.20-21.35-36 2 Tm 1, 7-10 J 11, 17-37
Kaz. Tr 3, 22-26. 31-32
(nagranie do radia na 19.09.2021)
W 31. rocznicę śmierci wspominamy śp. Zygmunta Rayskiego, urodzonego 22 lipca 1917 r., a zmarłego 5 września 1990 r. Zygmunt Rayski pochodził ze starej szlacheckiej rodziny ewangelickiej z Polesia, która wychowywała go według surowych zasad protestanckich i w miłości do ojczyzny. Był dumny z przynależności do Kościoła ewangelicko-reformowanego i do warszawskiej parafii. Człowiek skromny i przyzwoity, o niezależnym umyśle i wielkiej inteligencji. Ojca i Dziadka wspominają dziś wraz z całym zborem córka Barbara i wnuk Łukasz.
1. Nabożeństwo w 15. Niedzielę po Trójcy Świętej, 12 września, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
2. Po nabożeństwie, 12 września, odbędzie się spotkanie rodziców Szkoły Niedzielnej i grupy przedkonfirmacyjnej z katechetką Hanną Trandą, członkinią Kolegium Kościelnego Barbarą Rayską i ks. Michałem Jabłońskim. Nabożeństwo wieczorne w przyszłą niedzielę rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je kaznodziejka świecka Marta Borkowska.
3. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie poszukuje pracownika na stanowisko Sekretarza Parafii. Oferujemy elastyczne godziny pracy, możliwość pracy nad ciekawymi projektami oraz atrakcyjne uposażenie. Prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywującego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 września 2021 r. Szczegóły dotyczące pracy i jej warunków w sekretariacie parafii.
5. Informujemy, że od dnia 1 września 2021 r., kancelaria parafii ma nowy adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
6. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
7. Towarzystwo Biblijne w Polsce serdecznie zaprasza do odwiedzenia mobilnej wystawy o Biblii w Warszawie! 11-12 września 2021 r., godz. 9.00 - 18.00, Al. Solidarności 52 przy Katedrze Metropolitalnej Św. Marii Magdaleny. Aby to umożliwić, przebudowano piętrowy autobus miejski, dawniej jeżdżący ulicami Berlina. Na dolnym poziomie zorganizowano wystawę o Biblii, przygotowaną z perspektywy ekumenicznej oraz stoisko z książkami Towarzystwa Biblijnego w Polsce.Przed autobusem będzie ustawiona ręczna prasa drukarska. HISTORIA, CIEKAWOSTKI, PRASA DRUKARSKA GUTENBERGA, PRZEKŁADY W WIELU JĘZYKACH, NAJMNIEJSZA BIBLIA ŚWIATA
8. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 560 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 29 sierpnia 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.