13 wrzesień 2021

15. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 127, 1-2 1 Mż 2, 4b-9.15 1 P 5, 5b-11
Kaz. Łk 17, 5-6

W 9. rocznicę śmierci wspominamy śp. Elwirę Wisor, długoletnią członkinię warszawskiej Diakonii, która dzięki znakomitej znajomości języka niemieckiego odpowiedzialna była za kontakty ze Szwajcarią, Niemcami, Holandią. Oprócz społecznej pracy w Diakonii, przez lata pracowała w naszej Parafii na stanowisku księgowej mając również pod swą finansową opieką nasz Dom Opieki „Betania”. Pamiętamy Panią Elwirę jako osobę dowcipną, pełną energii, upartą, rozgadaną, lubiącą śpiewać, zawsze otoczoną przyjaciółmi. Potrafiła swym charakterem i nastawieniem do życia jednać osoby o różnych temperamentach – studziła zapały, podając racjonalne powody, tym samym godząc innych. Potrafiła w sposób jasny, prosty, krótki i szczery zdiagnozować problem, otwierając innym oczy na bezwartościowość ich zapiekłości i żali.

1. Nabożeństwo w 16. Niedzielę po Trójcy Świętej, 19 września, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je kaznodziejka świecka Marta Borkowska. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je p. Marta Borkowska.
2. Po dzisiejszym nabożeństwie odbędzie się spotkanie rodziców Szkoły Niedzielnej i grupy przedkonfirmacyjnej z katechetką Hanną Trandą, członkinią Kolegium Kościelnego Barbarą Rayską i ks. Michałem Jabłońskim.
3. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie poszukuje pracownika na stanowisko Sekretarza Parafii. Oferujemy elastyczne godziny pracy, możliwość pracy nad ciekawymi projektami oraz atrakcyjne uposażenie. Prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywującego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 września 2021 r. Szczegóły dotyczące pracy i jej warunków dostępne są na stronie parafii oraz w sekretariacie parafii.
5. Informujemy, że od dnia 1 września 2021 r., kancelaria parafii ma nowy adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
6. Historia, ciekawostki, prasa drukarska oraz przekłady w wielu językach i najmniejsza Biblia Świata. To wszystko będzie można zobaczyć jeszcze tylko dzisiaj do godziny 18.00 przy katedrze Metropolitalnej Św. Marii Magdaleny przy al. Solidarności 52 w Warszawie. W autobusie na dolnym poziomie zorganizowano wystawę o Biblii, przygotowaną z perspektywy ekumenicznej oraz stoisko z książkami Towarzystwa Biblijnego w Polsce.
7. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
8. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 993 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 12 września 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.