18 wrzesień 2021

16. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 68, 4-7.20-21.35-36 2 Tm 1, 7-10 J 11, 17-37
Kaz. Tr 3, 22-26. 31-32

1. Nabożeństwo w 17. Niedzielę po Trójcy Świętej, 26 września, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński, kazanie zaś wygłosi kaznodzieja świecki Władysław Scholl. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Złotej Konfirmacji, w czasie której spotkamy się z grupą siedmiu osób konfirmowanych 50 lat temu: Anną Bender, Agnieszką Kręglewską, Wiktorem Chojnowskim, Mirosławem Niewieczerzałem, Krzysztofem Trandą, Andrzejem Neumanem i Władysławem Schollem.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie poszukuje pracownika na stanowisko Sekretarza Parafii. Oferujemy elastyczne godziny pracy, możliwość pracy nad ciekawymi projektami oraz atrakcyjne uposażenie. Prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywującego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 września 2021 r. Szczegóły dotyczące pracy i jej warunków w sekretariacie oraz na stronie internetowej parafii.
5. Informujemy, że od dnia 1 września 2021 r., kancelaria parafii ma nowy adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
6. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
7. Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce krajoznawczej do Wrocławia w dniach 8-10 października. Noclegi ze śniadaniem w „Kamienicy pod Aniołem”, prowadzonej przez parafię ewangelicko-augsburską. Program zwiedzania przygotowany został przez naszą parafiankę Joannę Szczepankiewicz-Battek. Dojazd własny. Zaczynamy od piątkowego wieczoru, powrót w niedzielę popołudniu. Zgłoszenia proszę przesyłać na stronę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tematem „Wrocław” lub do kancelarii parafii do dnia 30 września.
8. Komitet Ochrony Zabytków naszego cmentarza wraz z Kolegium Kościelnym serdecznie zaprasza do udziału w akcji porządkowania nagrobków. W kancelarii cmentarza dostępna jest lista nagrobków, które można sobie wybrać – zaadoptować – i w dowolnym, dogodnym dla siebie terminie posprzątać. Pan Jan Pospiszył, administrator naszego cmentarza, wskaże miejsce i udostępni niezbędny sprzęt. Niezależnie od tego zamierzamy zorganizować wspólne porządkowanie cmentarza, sprzątanie alejek, zbieranie liści itp. Zapraszamy 23 października o godz. 11.00.
9. Pogrzeb śp. Grażyny Matyszkiewicz odbędzie się w poniedziałek, 4 października 2021 r. o godz. 11.00 w kościele. Potem nastąpi odprowadzenie prochów Zmarłej na nasz cmentarz.
10. Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego wznawia spotkania po półtorarocznej przerwie. Prezes Aldona Karska w imieniu warszawskiego oddziału zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 27 września o godz. 17:30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 w Warszawie. Tematem spotkania będzie obchodzone w tym roku 35-lecie warszawskiego oddziału. Zaproszeni są zarówno członkowie, sympatycy oraz osoby pragnące przystąpić do PTE.
11. Za tydzień 26 września o godz. 19:00 odbędzie się kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Tym razem zagra Thierry Mechler z Francji. Wstęp wolny. Zapraszamy!
12. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 795 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 19 września 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.