25 wrzesień 2021

17. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 138 Iz 49, 1-6 Mt 15, 21-28
Kaz.: Rz 10, 9-18

Wspominamy Ks. Bogdana Trandę ur. 13 listopada 1929 roku w Poznaniu, syn Zdzisława i Marty z domu Essers. Jako student opiekował się diasporą w Gdańsku, potem w innych ośrodkach kraju. Od 1966 roku proboszcz (II) warszawskiej parafii, do emerytury w 1995 r. Od 1957 r. współpraca z Jednotą, prowadzoną przez ks. bpa Jana Niewieczerzała. W latach 1969-1993 był redaktorem naczelnym „Jednoty”. Duszpasterz, kaznodzieja, „urodzony publicysta”. Lata 1974-1994 to współpraca w Międzywyznaniowej Komisji Bryt. Tow. Biblijnego, tłumaczy pracujących nad przekładem Nowego Testamentu na współczesną polszczyznę. Od 1977-1996 członek i współprzewodniczący Podkomisji ds. Dialogu Polskiej rady Ekumenicznej i Komisji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu. Zmarł przedwcześnie 21 września 1996 r.

1. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w 18. Niedzielę po Trójcy Świętej, 3 października, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Dzisiaj w naszym kościele, o godz. 19.00, odbędzie się kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Wystąpi Thierry Mechler z Francji. Wstęp wolny. Zapraszamy!
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
5. Informujemy, że od dnia 1 września 2021 r., kancelaria parafii ma nowy adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
6. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
7. W poniedziałek, 27 września, w parafii o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie młodzieżowe, które poprowadzi studentka teologii Zofia Niemczyk.
8. Pogrzeb śp. Grażyny Matyszkiewicz odbędzie się w poniedziałek, 4 października 2021 r. o godz. 11.00 w naszym kościele. Potem nastąpi odprowadzenie prochów zmarłej na nasz cmentarz.
9. Po przerwie wakacyjnej wznowione zostaną zajęcia środowe, tzn. studium biblijne i zajęcia na temat nauki naszego Kościoła. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 6 października, o godz. 18.00, a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype. Tych z Państwa, którzy chcą brać udział w zajęciach online, prosimy o przysłanie swojego adresu Skype na adres proboszcza.
10. Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce krajoznawczej do Wrocławia w dniach 8-10 października. Noclegi ze śniadaniem w „Kamienicy pod Aniołem”, prowadzonej przez parafię ewangelicko-augsburską. Program zwiedzania przygotowany przez naszą parafiankę Joannę Szczepankiewicz-Battek. Dojazd własny. Zaczynamy od piątkowego wieczoru, powrót w niedzielę. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres Wojciecha Barana, Starszego Zboru, z tematem „Wrocław” lub zgłosić udział w kancelarii parafii do dnia 30 września.
11. Komitet Ochrony Zabytków naszego cmentarza wraz z Kolegium Kościelnym serdecznie zaprasza do udziału w akcji porządkowania nagrobków. W kancelarii cmentarza dostępna jest lista nagrobków, które można sobie wybrać – zaadoptować - i w dowolnym, dogodnym dla siebie terminie posprzątać. Pan Jan Pospiszył, administrator naszego cmentarza wskaże miejsce i udostępni niezbędny sprzęt. Niezależnie od tego zamierzamy zorganizować wspólne porządkowanie cmentarza, sprzątanie alejek, zbieranie liści itp. Zapraszamy 23 października o godz. 11.00.
12. Ukazał się trzeci w tym roku numer kwartalnika „Jednota”. W numerze m.in.: małżeństwo i rozwód w tradycji ewangelicko-reformowanej, wyzwania małżeństw mieszanych wyznaniowo, Paweł Hulka-Laskowski o reformacji i prawach kobiet, rozmowa z nowym prezesem Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP, refleksja Kościołów ewangelickich wobec pandemii, problemy zdalnej edukacji, wspomnienia Ireny Scholl i Edwarda Strumpfa, a także ciąg dalszy refleksji nad Modlitwą Pańską, Dekalogiem i Katechizmem Genewskim Jana Kalwina. Kwartalnik można nabyć w kancelarii parafii. Zachęcamy również do wykupienia rocznej prenumeraty „Jednoty” lub abonamentu internetowego, który zapewnia roczny dostęp do wszystkich zasobów jednota.pl – zarówno aktualnego numeru, jak i numerów archiwalnych. Więcej informacji na www.jednota.pl
13. Kolegium Kościelne zwołuje na sobotę, 16 października br., jesienne Ogólne Zgromadzenie Zboru, które odbędzie się w naszym kościele przy al. Solidarności 74, a poprowadzi je Adam Aduszkiewicz. Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 10.30. Przypominamy, że czynne prawo wyborcze mają pełnoletni członkowie parafii, którzy opłacają składkę parafialną. Organizacja Ogólnego Zgromadzenia Zboru uzależniona jest od rozwoju sytuacji pandemicznej. Protokół z ostatniego OZZ jest dostępny w kancelarii parafii.
14. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 440 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 26 września 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.