23 październik 2021

21. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 19, 8-14 Jr 29, 1.4-14 Ef 6, 10-17
Kaz.: Mt 10, 34-39

1. Nabożeństwo w 22. Niedzielę po Trójcy Świętej, Święto Reformacji, 31 października, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. W czasie nabożeństwa zostanie przedstawiona przez Krzysztofa Bandoła-Skierskiego prezentacja dotycząca Reformacji.
2. Dzisiaj, w naszym kościele, o godz. 19.00, odbędzie się kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Wystąpi Stefan Mądrzak z Niemiec. Wstęp wolny. Zapraszamy!
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz z Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
5. Informujemy, że od dnia 1 września 2021 r., kancelaria parafii ma nowy adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
6. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
7. W poniedziałek, 25 października, w parafii o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie młodzieżowe, które poprowadzi studentka teologii Zofia Niemczyk.
8. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 27 października, o godz. 18.00 a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype. Spotkanie medytacyjne odbędzie się również w środę, 27 października, o godz. 19.00.
9. Parafia ewangelicko-reformowana w Żychlinie, najstarsza nasza parafia w Polsce, zaprasza w piątek 29 października, na konferencję popularnonaukową „Ściana Reformacji – historia Żychlina i muralu Reformacji”. Konferencja rozpoczyna się o godz. 10.30 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy ul. Modrzewiowej 2. Konferencja wchodzi w skład Święta Reformacji w Żychlinie i zakończy się uroczystym nabożeństwem w niedzielę, 31 października, o godz. 10.30. Zapraszamy do wpisywania się na listę chętnych do udziału w tych uroczystościach (z podziałem na dni) i chętnych na obiad po konferencji w dniu 29.10.2021 (dopłata kilkanaście zł). Serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym Święcie.
10. Zajęcia przedkonfirmacyjne rozpoczną się w sobotę 30 października o godz. 9.00.
11. Komitet Ochrony Zabytków naszego cmentarza wraz z Kolegium Kościelnym serdecznie zapraszają do udziału w dorocznej kweście na naszym cmentarzu, która odbędzie się w dniach 30 i 31 października oraz 1 listopada. Lista dyżurów dostępna jest w kancelarii parafii.
12. W sobotę, 6 listopada, odbędzie się na terenie naszej parafii Synod Kościoła. Kolegium Kościelne zachęca wolontariuszy do zaangażowania się w pomoc w przygotowaniu tego całodniowego wydarzenia. Lista dyżurów dostępna jest w kancelarii parafii. Prosimy o wpisywanie się i pomoc w dniu obrad.
13. Wyrażamy swoją radość, że Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP podczas Synodu, który obradował w Warszawie w ostatni weekend, kwalifikowaną większością przyjął 16 października uchwałę o ordynacji kobiet na urząd pastora. Zmiana w prawie kościelnym wejdzie w życie od 1 stycznia 2022 roku.
14. Zeszłotygodniowa zbiórka pieniędzy na Ośrodek dla Uchodźców w Kętrzynie wyniosła 2955 zł. Serdecznie dziękujemy. Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce i ks. bp Paweł Hause organizują pomocy Ośrodkowi w Kętrzynie. Przyłączymy się do tej akcji wraz z zebranymi pieniędzmi.
15. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 1407 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 17 października 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.