13 listopad 2021

Przedostatnia Niedziela roku kościelnego
Ps. 50, 1. 4-6.14-15.23 2 Kor 5, 1-10 Łk Mt 25, 31-46
Kazanie: Hi 14, 1-17

1. Nabożeństwo w Ostatnią Niedzielę Roku Kościelnego, Niedzielę Wieczności, 21 listopada, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne odbędzie się o godz. 19.00 i poprowadzi je kaznodziejka świecka Marta Borkowska.
2. Kolegium Kościelne zwołuje na niedzielę, 5 grudnia br., bezpośrednio po nabożeństwie Nadzwyczajne Ogólne Zgromadzenie Zboru, które odbędzie się w naszym kościele przy Al. Solidarności 74. Zgromadzeniu przewodniczyć będzie Władysław Scholl. W porządku obrad m. in. wybór Prezesa Kolegium Kościelnego. Przypominamy, że czynne prawo wyborcze mają pełnoletni członkowie parafii, którzy opłacają składkę parafialną. Organizacja Ogólnego Zgromadzenia Zboru uzależniona jest od rozwoju sytuacji pandemicznej.
3. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
4. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
5. W poniedziałek, 15 listopada, w parafii o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie młodzieżowe, które poprowadzi studentka teologii Zofia Niemczyk.
6. Młodzież zaprasza do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce na fundację Ocalenie, która wspiera uchodźców. Datki pieniężne można wpłacać przy wyjściu z Kościoła i w zamian poczęstować się pierniczkami, ręcznie robionymi przez młodzież! Piernikowe serce, jest symbolem tego, że chcemy przed zbliżającymi się Świętami wesprzeć tych, którzy muszą uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu lepszego życia. Jeśli ktoś nie ma możliwości wpłacenia datku w budynku Kościoła, to zachęcamy do wpłat na konto parafialne a w tytule prosimy wpisać "Młodzież zbiórka 2021".
7. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 17 listopada, o godz. 18.00 a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype.
8. Spotkanie medytacyjne odbędzie się również w środę, 17 listopada, o godz. 19.00.
9. W sobotę, 20 listopada, o godz. 17.00 Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów oraz Chóry dziecięce i młodzieżowe Społecznej Szkoły Muzycznej imienia Witolda Lutosławskiego pod dyrekcją Katarzyny Bonieckiej zapraszają na koncert "Chóralne żywioły". W ramach koncertu odbędzie się zbiórka na Fundację "Habitat for Humanity". W programie koncertu znajdą się utworu opiewające piękno stworzenia, w tym kompozycje Ludwiga van Beethovena. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
10. Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 22 listopada, o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie pani prof. ChAT dr hab. Kalina Wojciechowska, która wygłosi wykład "Brzeska i Gdańska – historia dwóch Biblii" . Wykład będzie poświęcony Biblii Gdańskiej. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej, ul. Kredytowa 4. Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy!
11. Zajęcia przedkonfirmacyjne rozpoczną się w sobotę, 27 listopada, o godz. 9.00.
12. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 1028 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 14 listopada 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.