20 listopad 2021

(nagrywane do radia na 2. w Adwencie)
Ps. 80, 2-3.5-6.15-16.19-20 Jk 5, 7-11 Łk 21, 25-33
Kazanie: Iz 63, 15-64,3
(nabożeństwo emitowane w niedzielę, 5 grudnia, o godz. 8.00 w II Programie PR)

Wspominamy dziś śp. Martę Jurowską-Werner, urodzoną 3 marca 1926 r., a zmarłą 16 listopada 2012 r. Pani Marta była harcerką, brała udział w akcjach małego sabotażu, w czasie Powstania Warszawskiego była łączniczką na Żoliborzu. Po wojnie ukończyła chemię i podjęła pracę jako farmaceutka. Jako zbór pamiętamy Panią Martę przede wszystkim jako aktywną, ofiarnie służącą pomocą ludziom pracownicę warszawskiej Diakonii. Pełna ciepła, uśmiechu i humoru przejmowała się losem każdego człowieka, nie pozostawiając go bez pomocy materialnej czy duchowej. Za dar Jej życia, obecność i miłość dziękujemy Bogu łącząc się w modlitwie z rodziną pani Marty.

***

1. Nabożeństwo w 1. Niedzielę Adwentową, 28 listopada, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Kolegium Kościelne zwołuje na niedzielę, 5 grudnia br., bezpośrednio po nabożeństwie Nadzwyczajne Ogólne Zgromadzenie Zboru, które odbędzie się w naszym kościele przy Al. Solidarności 74. Zgromadzeniu przewodniczyć będzie Władysław Scholl. W porządku obrad m. in. wybór Prezesa Kolegium Kościelnego. Przypominamy, że czynne prawo wyborcze mają pełnoletni członkowie parafii, którzy opłacają składkę parafialną. Organizacja Ogólnego Zgromadzenia Zboru uzależniona jest od rozwoju sytuacji pandemicznej.
3. Kolegium w drodze autopoprawki zmienia punkt 9 porządku obrad Nadzwyczajnego OZZ – będzie on brzmiał „Prezentacja i zatwierdzenie zmian zawartości niektórych paragrafów Regulaminu Parafii". Propozycje zmian będą dostępne w sekretariacie Parafii od 28.11.2021
4. Z okazji 30-lecia pracy Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie po koncercie jubileuszowym 5.12.2021 odbędzie się w domu parafialnym bankiet. Poprosimy zborowników o przygotowanie sałatek i ciasta i przyniesienie ich w sobotę do parafii i o pomoc przy nakryciu stołów w niedzielę przed koncertem.
5. Kolegium informuje, że w niedzielę 12 grudnia br. po nabożeństwie będzie możliwość zobaczenia podziemi kościoła i wnętrza Pałacu Działyńskich.
6. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
7. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
8. Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 22 listopada, o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie pani prof. ChAT dr hab. Kalina Wojciechowska, która wygłosi wykład "Brzeska i Gdańska – historia dwóch Biblii" . Wykład będzie poświęcony Biblii Gdańskiej. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej, ul. Kredytowa 4. Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy!
9. W poniedziałek, 22 listopada, w parafii o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie młodzieżowe, które poprowadzi studentka teologii Zofia Niemczyk.
10. Młodzież zaprasza do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce na fundację „Ocalenie”, która wspiera uchodźców. Datki pieniężne można wpłacać przy wyjściu z Kościoła i w zamian poczęstować się pierniczkami, ręcznie robionymi przez młodzież! Piernikowe serce, jest symbolem tego, że chcemy przed zbliżającymi się Świętami wesprzeć tych, którzy muszą uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu lepszego życia. Jeśli ktoś nie ma możliwości wpłacenia datku w budynku Kościoła, to zachęcamy do wpłat na konto parafialne a w tytule prosimy wpisać "Młodzież zbiórka 2021".
11. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 24 listopada, o godz. 18.00 a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype.
12. Spotkanie medytacyjne odbędzie się również w środę, 24 listopada, o godz. 19.00.
13. Zajęcia przedkonfirmacyjne rozpoczną się w sobotę, 27 listopada, o godz. 9.00.
14. Tegoroczna kwesta na naszym cmentarzu wyniosła 18.713, 50 zł + 6,30 EURO. Wszystkim zaangażowanym w organizacje i pomoc przy kweście serdecznie dziękujemy!
15. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 721 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 21 listopada 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.