04 grudzień 2021

2. Niedziela Adwentu
Ps. 80, 2-4.18-20 Iz 63, 15-19 Jk 5, 7-8 Kaz.: Łk 21, 25-33

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 8 listopada 2021 roku, w wieku 46 lat, zmarł nasz parafianin, śp. Leszek Jutrzenka. Pogrzeb śp. Leszka Jutrzenki odbędzie się we wtorek, 7 grudnia, o godz. 14.00, na naszym cmentarzu.
Zawiadamiamy również, że 29 listopada 2021 roku, w wieku 95 lat, zmarła nasza parafianka, śp. Zofia Wisznicka. Pogrzeb śp. Zofii Wisznickiej odbędzie się we wtorek, 7 grudnia, o godz. 12.00, na naszym cmentarzu.
Zawiadamiamy również, że 1 grudnia 2021 roku, w wieku 79 lat, zmarł nasz parafianin, śp. Maciej Kalinowski. Pogrzeb śp. Macieja Kalinowskiego odbędzie się w piątek, 10 grudnia w kościele, o godz. 12.00, a potem nastąpi wyprowadzenie prochów Zmarłego na nasz cmentarz przy ul. Żytniej 42.
Łączymy się w modlitwie z rodzinami i najbliższymi Zmarłych.

1. Nabożeństwo w 3. Niedzielę Adwentu, 12 grudnia, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
2. Nabożeństwo wieczorne w 3. Niedzielę Adwentu, 12 grudnia, rozpocznie się o godz. 19:00 i poprowadzi je Ewa Jóźwiak.
3. Bezpośrednio po dzisiejszym nabożeństwie odbędzie się Nadzwyczajne Ogólne Zgromadzenie Zboru w naszym kościele przy Al. Solidarności 74. Zgromadzeniu przewodniczyć będzie Tadeusz Kuśmierowski. W porządku obrad m.in. wybór Prezesa Kolegium Kościelnego. Przypominamy, że czynne prawo wyborcze mają pełnoletni członkowie parafii, którzy opłacają składkę parafialną. Organizacja Ogólnego Zgromadzenia Zboru uzależniona jest od rozwoju sytuacji pandemicznej.
4. Dzisiaj, o godz. 18.00, odbędzie się jubileuszowy koncert naszego Chóru z okazji 30-lecia jego istnienia. Serdecznie zapraszamy na koncert.
5. Ofiary na paczki świąteczne dla dzieci można wpłacać w kancelarii parafialnej oraz na konto Parafii z dopiskiem „Gwiazdka dla dzieci 2021”.
6. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
7. Z Marzeną Matejką przewodniczącą Diakonii oraz Proboszczem można się kontaktować telefonicznie i mailowo.
8. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
9. W poniedziałek, 6 grudnia, odbędzie się spotkanie młodzieżowe, ale nie w parafii tylko w parku linowym. Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do grupy to proszę o kontakt z Zofią Niemczyk.
10. Młodzież zaprasza do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce na fundację „Ocalenie”, która wspiera uchodźców. Datki pieniężne można wpłacać przy wyjściu z Kościoła i w zamian poczęstować się pierniczkami, ręcznie robionymi przez młodzież! Piernikowe serce, jest symbolem tego, że chcemy przed zbliżającymi się Świętami wesprzeć tych, którzy muszą uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu lepszego życia. Jeśli ktoś nie ma możliwości wpłacenia datku w budynku Kościoła, to zachęcamy do wpłat na konto parafialne a w tytule prosimy wpisać: „Młodzież zbiórka 2021”.
11. Po nabożeństwie, w godzinach pracy kancelarii i przy okazji wydarzeń parafialnych są do nabycia kartki świąteczne. Całkowity dochód przeznaczony jest na rzecz Fundacji Ocalenie.
12. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 8 grudnia, o godz. 18.00 a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła i spotkanie medytacyjne o godz. 19.00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype.
13. Zajęcia przedkonfirmacyjne rozpoczną się w sobotę, 11 grudnia, o godz. 9.00.
14. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 866 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 5 grudnia 2021”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.