12 luty 2022

3. Niedziela przed Postem Septuagesimae – 70 dni przed Wielkanocą
Ps. 31, 20-25      Mt 20, 1-16     Flp 2, 12-13         
Kazanie: Jr 9, 22-23

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w czwartek, 10 lutego 2022 r. zmarła śp. Krystyna Lindenberg z domu Brzezińska, z zawodu dziennikarka. Urodziła się 14 lutego 1933 r. w Warszawie. Jej mamą była Joanna z domu Landy (1906-1993), nauczycielka na kursach dla dorosłych analfabetów. Ojcem był pochodzący z Kalisza Tadeusz Brzeziński (1909-1942). Przedwczesna śmierć jej ojca w wieku zaledwie 33 lat spowodowała, że matka wyszła ponownie za mąż, za Stanisława Tołwińskiego (1895-1969) działacza społecznego i spółdzielczego, polityka, prezydenta m.st. Warszawy i Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.
Krystyna również dwukrotnie wyszła za mąż. Miała troje dzieci: Grzegorza, Jarosława i Joannę.
Zmarła była aktywną członkinią naszej parafii. Została ochrzczona w wieku 6 lat, w 1939 r., w naszym kościele. Tutaj też została konfirmowana 21 kwietnia 1985 r. przez ks. Bogdana Trandę. Była członkinią Kolegium Kościelnego parafii warszawskiej. Jako dziennikarka służyła swoimi umiejętnościami redagując teksty i pisząc do kościelnego czasopisma „JEDNOTA”. Była także członkinią Komisji Kobiet PRE i Komitetu Krajowego Światowego Dnia Modlitwy (Kobiet).
Pogrzeb śp. Krystyny Lindenberg odbędzie się 24 lutego 2022 r. o godz. 13:00 w naszym kościele (nabożeństwo poprowadzi ks. M. Jabłoński), a o 14:30 nastąpi odprowadzenie do grobu na Powązkach.

***

1. Nabożeństwo w Drugą Niedzielę przed Postem, 20 lutego, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński. Dzisiejsze nabożeństwo wieczorne rozpocznie się o godz. 19.00 i poprowadzi je Ewa Jóźwiak.
2. Lekcje Szkoły Niedzielnej zostaną wznowione po feriach zimowych w niedzielę 20 lutego.  
3. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
4. Z Moniką Polkowską, przewodniczącą diakonii parafialnej można się kontaktować pisząc na adres mejlowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  
5. Spotkanie młodzieży odbędzie się, w poniedziałek, 14 lutego, zdalnie o godz. 18.30, które poprowadzi studentka teologii Zofia Niemczyk.
6. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 16 lutego 2022 r., o godz. 18.00 a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła i spotkanie medytacyjne odbędzie się o godz. 19.00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype.
7. Zajęcia przedkonfirmacyjne rozpoczną się w sobotę, po feriach, 19 lutego 2022 r., o godz. 9.00.
8. Informujemy, że w kancelarii parafialnej jest dostępny kalendarz ścienny na rok 2022 wydany przez diakonię parafialną. Można również kupić „Kalendarz Ewangelicki 2022”, książeczkę „Z Biblią na co dzień” oraz reprint „Krakowskiego Katechizmu Mniejszego”. Również w kancelarii parafialnej można zapisać się na 2. Tom właśnie wydanej książki Jana Kalwina „Institutio…” – została ona zakupiona hurtowo i będzie do odbioru w kancelarii. Zachęcamy też do wykupienia rocznej prenumeraty naszego kwartalnika „Jednota”.
9. Informujemy, że Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza  na spotkanie 21 lutego (poniedziałek) o godz. 17:30. do siedziby parafii Ewangelicko-Metodystycznej, ul. Mokotowska 12 (I piętro). Spotkanie poświęcone będzie życiu i działalności ks. prof. Witolda Benedyktowicza, który w latach 1969-1983 był superintendentem naczelnym Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce. Był profesorem Chrześcijańskiej Akademii Teologiczne, prezesem Polskiej Rady Ekumenicznej. W ubiegłym roku minęła 100. rocznica jego urodzin, a w styczniu tego roku 25. rocznica jego śmierci. Prelekcję prezentować będzie ks. Zbigniew Kamiński. Serdecznie zapraszamy.
10. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 522 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 13 lutego 2022”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.