26 luty 2022

Niedziela Przedpostna    Estomihi – Bądź mi skałą obronną!
Ps. 31, 15-25      Mk 8, 31-38     1 Kor 13, 1-13         
Kazanie: Am 5, 21-24

W dziesiątą rocznicę śmierci wspominamy ks. Lecha Trandę, urodzonego 24 listopada 1956 roku w Warszawie, syna ks. Bogdana i Wandy Trandów, zmarłego 23 lutego 2012 roku w wieku 56 lat. Ks. Lech Tranda był duchownym naszego Kościoła, proboszczem zboru warszawskiego, pastorem parafii w Kleszczowie. Służbę w Kościele rozpoczął w 1981 roku jako kaznodzieja świecki zborów w Kucowie, Żyrardowie i Kleszczowie. W 1981 roku został ordynowany w parafii w Kleszczowie, a w 1996 roku wybrany proboszczem parafii warszawskiej i służbę tę pełnił do roku 2008. Był również radcą duchownym Konsystorza, przewodniczącym ds. Mediów naszego Kościoła, redaktorem naczelnym „Jednoty”, członkiem Komisji bioetycznej przy Szpitalu Kolejowym w Międzylesiu, wiceprzewodniczącym Tymczasowej Rady Zarządzającej Komitetu Krajowego UNICEF-Polska. Pamiętamy Go przede wszystkim jako człowieka wielkiego serca i temperamentu, otwartego i bezpośredniego, niosącego pomoc potrzebującym natychmiast.  Pomocy ks. Lech udzielał wszystkim: członkom macierzystego zboru i innych parafii, osobom spoza Kościoła i spoza Polski, zwłaszcza naszym braciom z Ukrainy. Wdzięczni jesteśmy Bogu za życie i pracę ks. Lecha Trandy, za to że dane nam było Go spotkać. Wspominamy Go łącząc się w modlitwie z Jego Rodziną i Przyjaciółmi!

1. Młodzież ewangelicka trzech stołecznych parafii (dwóch luterańskich i ewangelicko-reformowanej) zaprasza dziś na godz. 17:00 na nabożeństwo młodzieżowe, które odbędzie się w naszym kościele. Kazanie wygłosi Mateusz Jelinek stażysta parafii kleszczowskiej.
2. Również dziś o godz. 19:00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy Jana Mroczka.
3. Nabożeństwo z Wieczerzą Pańską w Pierwszą Niedzielę Pasyjną, 6 marca, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
4. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.  
5. Przypominamy o dyżurze członków Kolegium Kościelnego i Komisji Rewizyjnej po nabożeństwie w kancelarii parafii.
6. Z Moniką Polkowską, przewodniczącą diakonii parafialnej można się kontaktować pisząc na adres mejlowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  
7. Spotkanie młodzieży odbędzie się, w poniedziałek, 28 lutego, o godz. 18.30, w domu parafialnym, które poprowadzi studentka teologii Zofia Niemczyk.
8. Krajowy Komitet Światowego Dnia Modlitwy zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy 4 marca 2022 r. o godz. 17:00 wg liturgii przygotowanej przez chrześcijanki z Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Link do tego nabożeństwa będzie dostępny w tym samym dniu na stronie Polskiej Rady Ekumenicznej: ekumenia.pl/aktualności/ oraz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego: pulawska.luteranie.pl
9. Diakonia Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie serdecznie zaprasza panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet w domu parafialnym przy Al. Solidarności 76A. Będziemy okazja poznać kilka Kobiet Reformacji i siebie nawzajem, a przy kawie porozmawiamy o ważnych dla nas sprawach. Czekamy na Was 8 marca o godz. 18:00.
10. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawskiej KEA i Młodzi Reformowani KER serdecznie zapraszają na Warsztaty dla młodych Odkryj eMOCje! Będą to warsztaty z psychoterapeutką mgr Martą Banout na temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach i radzenia sobie z naszymi emocjami. Warsztaty odbędą się 26 marca w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu udostępnionym na naszej parafialnej stronie na Facebooku lub prosimy kontaktować się z Zofią Niemczyk
11. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 2 marca 2022 r., o godz. 18.00 a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła i spotkanie medytacyjne odbędzie się o godz. 19.00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype.
12. Zajęcia przedkonfirmacyjne rozpoczną się w sobotę, 5 marca 2022 r., o godz. 9.00.
13. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 589 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 27 lutego 2022”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.