13 maj 2022

4. Niedziela po Wielkanocy
(Cantate – śpiewajcie Panu pieśń nową)
 Ps. 47, 2-10           Dn 7, 9-14          Mk 16, 14-20
Kazanie: Dz 1, 6-11
(Teksty liturgiczne i czytania na Święto Wniebowstąpienia Pańskiego)  

1. Nabożeństwo w niedzielę, 22 maja, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Nabożeństwo dzisiejsze nadane zostanie w II Programie PR w Święto Wniebowstąpienia Pańskiego w czwartek 26 maja.
2. Za tydzień, 22 maja, w naszym kościele, o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Na organach zagra Markus Hinz z Niemiec. Wstęp wolny. Zapraszamy!
3. W dniach 21-22 maja 2022 r., w parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi odbędzie się Synod naszego Kościoła. To synod sprawozdawczo-wyborczy, w czasie którego wybierany będzie nowy biskup naszego Kościoła.
4. Dziś bezpośrednio po nabożeństwie w budynku parafialnym zbiorą się delegaci na Synod.
5. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
6. Z Moniką Polkowską, przewodniczącą diakonii parafialnej można się kontaktować pisząc na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
7. Spotkanie młodzieży odbędzie się w poniedziałek, 16 maja, o godz. 18.30, w domu parafialnym. Poprowadzi je studentka teologii Zofia Niemczyk.
8. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 18 maja, o godz. 18.00 a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła i spotkanie medytacyjne odbędą się o godz. 19:00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype.
9. Zajęcia przedkonfirmacyjne rozpoczną się w sobotę, 28 maja, o godz. 9:00.
10. Kolegium i diakonia Parafii utworzyły Fundusz UKRAINA, na który można zadeklarować stałą miesięczną wpłatę przekazywaną od marca tego roku do końca lutego 2023 r. Zachęcamy do wypełnienia deklaracji i przesłania jej do przewodniczącej diakonii warszawskiej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pozostawienie w kancelarii. Dotychczas wpłynęło na to konto 28.061,94 zł.+ 120 EUR+1000 USD.
11. Staraniem Wydawnictwa „Semper” wydana została książka Pawła Kucińskiego „Dano nam skarb - refleksje biblijne”. Cena egzemplarza wynosi 27 zł. Do nabycia w kancelarii parafialnej.
12. W związku z nieusprawiedliwionym nieuczestniczeniem Pawła Zastawnego w pracach i posiedzeniach Kolegium Kościelnego, Kolegium stwierdza na podstawie § 28 ust. 2 Regulaminu Parafii, że utracił on swój mandat członka Kolegium.
13. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 995 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 15.05.2022”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.