21 maj 2022

5.    Niedziela po Wielkanocy
(Rogate – Proście!)
Ps. 95, 1-7          2 Mż 32, 7-14         1 Tm 2, 1-6
Kaz.: Łk 11, 5-13

Wspominamy w 29 rocznicę śmierci, śp. Hieronima Alamę, członka naszej parafii, urodzonego 4 maja 1926 roku w Kamieńsku, a zmarłego 17 maja 1993 roku w Warszawie. Zmarłego wspominają żona, dzieci, wnuki, prawnuki, dalsza rodzina i przyjaciele.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 29 maja, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Dzisiaj, w naszym kościele, o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Na organach zagra Markus Hinz z Niemiec. Wstęp wolny. Zapraszamy!
3. W dniach 21-22 maja 2022 r., w parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi odbywa się Synod naszego Kościoła. To synod sprawozdawczo-wyborczy, w czasie którego wybrany będzie nowy biskup naszego Kościoła.
4. Nabożeństwo w Święto Wniebowstąpienia Pańskiego rozpocznie się w czwartek, 26 maja, o godz. 18.00 i poprowadzi je ks. Roman Lipiński.
5. Lekcje Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
6. Z Moniką Polkowską, przewodniczącą diakonii parafialnej można się kontaktować pisząc na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
7. Spotkanie młodzieży odbędzie się w poniedziałek, 23 maja, o godz. 18.30, w domu parafialnym. Poprowadzi je studentka teologii Zofia Niemczyk.
8. Najbliższe studium biblijne odbędzie się w środę, 25 maja, o godz. 18.00 a zajęcia na temat nauki naszego Kościoła i spotkanie medytacyjne odbędą się o godz. 19:00. Zajęcia odbywać się będą w budynku parafii i jednocześnie poprzez Skype.
9. Zajęcia przedkonfirmacyjne rozpoczną się w sobotę, 28 maja, o godz. 9:00.
10. Parafia ewangelicko-reformowana w Żychlinie zaprasza na Święto Zboru, które rozpocznie się w niedzielę, 5 czerwca 2022 r. nabożeństwem o godz. 10.30. Wszystkich chętnych do wyjazdu prosimy o wpisywanie się na listę w dwóch grupach– osoby, które mogą zaoferować transport i osoby, które chciałyby skorzystać z transportu. Wyjazd do Żychlina nastąpiłby sprzed budynku parafii w niedzielę 5 czerwca.
11. Kontynuując tradycję naszych wiosennych spotkań w plenerze zapraszamy wszystkich Parafian wraz z rodzinami i przyjaciółmi na kolejny piknik parafialny do Józefowa, który odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, od godz. 12.00. W kancelarii parafii są listy dla osób chętnych do udziału w pikniku ze zgłoszeniem potrzeby transportu bądź możliwości zabrania kogoś własnym samochodem. Parafia ze swoich środków zakupi wiktuały do grilla, parafian zaś prosimy o sałatki, owoce i ciasta bądź słodycze. Listy na te produkty są również wyłożone w kancelarii.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 525 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 22.05.2022”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.