17 wrzesień 2022

14. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps. 146            Iz 12, 1-6     Rz 8, 14-17         
Kaz.: Łk 17, 11-19

Z przyjemnością ogłaszamy, że 30 lipca 2022 roku przyszedł na świat Oliwer Żukowski, syn Krystiana i Pauliny. Rodzicom życzymy sił, cierpliwości i miłości, przezwyciężającej wszelkie trudności, a Oliwierowi wzrastaniu w miłości rodziców i dziadków i kochającej opiece Bożej.

1. Nabożeństwo w 15. Niedzielę po Trójcy Świętej, 25 września, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2.  Za tydzień w niedzielę, 25 września, odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert z cyklu Śródmiejskich Koncertów Organowych. Wystąpi Ansgar Wallenhorst z Niemiec. Wstęp wolny, zapraszamy!
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4. Informujemy, że obowiązki pracownika socjalnego wykonywane dotychczas przez panią Marzenę Matejkę, zostały podzielone między panią Elżbietę Sobolewską i pana Krzysztofa Bandołę-Skierskiego. Zostały przywrócone dyżury środowe od 10.00 do 12.00. Dyżury niedzielne po nabożeństwie pełnione będą jak do tej pory. Z przewodniczącą Diakonii Warszawskiej, Moniką Polkowską, można się kontaktować poprzez maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście.
5. Po przerwie wakacyjnej wznowione zostają medytacje chrześcijańskie. Odbędą się one w budynku parafialnym w środę, 21 września, o godz. 19.00.
6. Ksiądz proboszcz zaprasza seniorów i nie tylko na spotkania z nowego cyklu „Południe z Biblią". Będą się one odbywać w każdą środę, o godz. 12.00 w parafii, w sali konferencyjnej naprzeciw sekretariatu. Proponujemy podróż w świat Biblii, jej powstawania, odczytywania i przeżywania na co dzień. Spotkanie połączone będzie z rozmowami o sprawach, które okażą się ważne. Serdecznie zapraszamy już w najbliższą środę, 21 września, w samo południe.
7. W czwartek, 22 września 2022 r. o godz. 18.00, w sali parafialnej, odbędzie się panel dyskusyjny „Jezus”. W panelu wezmą udział Krzysztof Dorosz, Adam Aduszkiewicz i ks. Michał Jabłoński Serdecznie zapraszamy!
8. W poniedziałek, 26 września, o godz. 13.00 przy skwerze gen. „Jura” Gorzechowskiego przy zbiegu ul. Dzielnej i al. Jana Pawła II zapraszamy na uroczystości upamiętniające w Ogrodzie Sprawiedliwych. Zostaną posadzone drzewa i odsłonięte symboliczne kamienie dla Mosze Bejskiego, Bronisława Geremka, Wilhelma Hosenfelda i Antoniny i Jana Żabczyńskich. Parafia nasza wystąpiła z wnioskiem uhonorowania Wilhelma Hosenfelda. Laudacje wyróżnionych osób wygłoszą m.in. Adam Michnik, o. Wacław Oszajca, ks. Michał Jabłoński.
9. Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 26 września, o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie pan Issayas Techane, który opowie nam O ETIOPII NIE TYLKO JAKO OJCZYŹNIE KAWY. Pan Techane od wielu lat mieszka w Polsce, jest pracownikiem Polskiej Rady Ekumenicznej. Spotkanie odbędzie się w sali parafialnej, ul. Kredytowa 4.
10. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich do sali parafialnej na kawę i herbatę.
11. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 990 zł. Stan Funduszu Ukraina na dzisiaj wynosi: 17.923,53 złote + 220 EUR. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 18.09.2022”.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.