16 wrzesień 2023

15. Niedziela po Trójcy Świętej  
Ps 127        1 Mż 15, 1-6    1 P 5, 5b-11
Kaz.: Mt 6, 25-34  

Ogłaszamy po raz pierwszy, że w sobotę, 7 października 2023 r., w związek małżeński pragną wstąpić Katarzyna Joanna Smaga, zamieszkała w Warszawie, córka Urszuli i Jana, wyznania rzymskokatolickiego i Tomasz Borys Mincer, zamieszkały w Warszawie, syn Anny i Zbigniewa, wyznania ewangelicko-reformowanego.

    1. Nabożeństwo w niedzielę, 24 września, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzą je ks. Michał Jabłoński i ks. bp Semko Koroza, który wygłosi kazanie. Po nabożeństwie zaplanowane jest spotkanie z ks. bp Semko Korozą w sali zborowej przy kawie i herbacie.
    2. Za tydzień, w niedzielę 24 września, w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Na organach zagra Vladimir Kopec ze Słowacji. Wstęp wolny. Zapraszamy!
    3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.  
    4. Diakonia dyżuruje w środę 20 września w godz. 10.00-12.00 i w niedzielę po nabożeństwie.
    5. Próby naszego chóru odbywają się w piątki o godz. 18.00 w sali domu parafialnego.
    6. Zachęcamy do poparcia petycji w sprawie nadania nazwy przestrzeni przed naszym kościołem "Skwer Ewangelicki". Swój podpis można złożyć na liście wyłożonej w kancelarii parafii. Potrzebujemy 200 podpisów więc każdy głos jest "na wagę złota".
    7. Liderka młodzieżowa Zofia Niemczyk zaprasza na pierwsze powakacyjne plenerowe spotkanie młodzieży, które odbędzie się 21 września. Wyjście sprzed budynku parafii o godz. 18.00.
    8. Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza  na spotkanie w poniedziałek, 25 września o godz. 17.30 „Czy potrzebujemy ewangelickiej telewizji” – na to pytanie będzie się starał odpowiedzieć gość spotkania - p. Andrzej Weigle. Pan Andrzej Weigle jest inicjatorem i głównym realizatorem przedsięwzięcia pod nazwą Studio Lutheraneum, dzięki któremu od kilku lat  co niedzielę są realizowane transmisje internetowe nabożeństw z kościoła Świętej Trójcy, realizowane są programy  edukacyjne i dokumentalne, sprawozdania i transmisje z ważnych wydarzeń, rozmowy z ciekawymi ludźmi. Spotkanie, o charakterze otwartym, odbędzie się w sali parafialnej, ul. Kredytowa 4.
    9. Diakonia Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie zaprasza serdecznie na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 30 września od godz. 12.00 w budynku kościoła przy alei Solidarności 74. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zasilenie Funduszu Uchodźca. Poza udziałem w loterii będzie można również nabywać przedmioty podarowane przez naszych darczyńców oraz wstąpić na filiżankę kawy lub herbaty i pyszne ciasto domowej roboty w Café Semadeni. Do 29 września przyjmujemy fanty na loterie i rzeczy do sprzedaży – od zabawek, po drobny sprzęt, ciekawe książki i odzież w bardzo dobrym stanie. Można je przynieść do parafii lub w niedzielę do kościoła.
    10. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 680 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 17. 09. 2023”. Posiadamy również terminal płatniczy, przy pomocy którego łatwiej dokonać kolekty przy wyjściu z kościoła.
    11. Stan Funduszu Uchodźca wynosi: do tej pory wpłacono 91.129,37 zł i 235 Euro, wykorzystano 85.959,83 zł. Pozostało 5.164,54 zł oraz 235 Euro.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.