18 listopad 2023

Przedostatnia niedziela roku kościelnego
Ps 32, 1-7 Hi 14, 1-17 Rz 14, 1-10
Kazanie: Mt 25, 31-46

W pierwszą rocznicę śmierci wspominamy śp. Marię Alamę, która w wieku 91 lat zmarła 17 listopada 2022 roku w Warszawie. Na tydzień przed stanem wojennym w 1981 r., wraz z mężem przystąpiła do naszego Kościoła. Od początku zaprzyjaźniła się z Panią Martą Werner, przewodniczącą warszawskiej Diakonii, która wciągnęła ją w pracę na rzecz potrzebujących. Była osobą, która była w stanie wybaczyć, dążyć do pojednania. Nie było w niej zawziętości, zaciętości, przeciwnie, łagodna, spokojnego serca i rozumu. Sama była przykładem uporządkowania wewnętrznego i zewnętrznego – czując, że jej koniec nadchodzi, spakowała ubranie, Biblię, która zawsze miała przy sobie i okulary. Zmarłą wspominają rodzina i przyjaciele.

1. Nabożeństwo w Niedzielę Wieczności, 26 listopada, rozpocznie się o godz. 10.30 i poprowadzi je kaznodziejka świecka Ewa Jóźwiak.
2. Za tydzień, 26 listopada, w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się koncert organowy w ramach Międzynarodowego Cyklu Koncertów Organowych. Na zabytkowych organach zagra Szymon Jakubowski z Niemiec. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
3. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
4. Diakonia dyżuruje w środę 22 listopada w godz. 10.00-12.00 i w niedzielę po nabożeństwie.
5. Próby naszego chóru odbywają się w piątki o godz. 18.00 w sali domu parafialnego.
6. Spotkanie z cyklu „Południe z Biblią”, odbędzie się w środę, 22 listopada, o godz. 12.00 w parafii, w sali konferencyjnej na parterze.
7. W środę, 22 listopada, studium biblijne rozpocznie się o godz. 18.00, a zajęcia dotyczące nauki naszego Kościoła i medytacje chrześcijańskie o godz. 19.00.
8. Spotkanie z cyklu „Wieczór z Biblią” odbędzie się w czwartek, 23 listopada, o godz. 19.00. Proszę o podanie kontaktu do Skype jeśli chcielibyście uczestniczyć w spotkaniach online.
9. Młodzież spotyka się w piątki o godz. 18.30 w parafii.
10. Zajęcia przedkonfirmacyjne odbędą się w sobotę, 25 listopada, o godz. 10.30.
11. Ukazał się trzeci tegoroczny numer naszego kwartalnika „Jednota”, a w nim m.in. materiały o Konkordii Leuenberskiej, artykuł o istocie słowa według Marcina Lutra, kontynuacja cyklu o Dekalogu, kalwińskiej kulturze Psałterza i wiadomości z życia Kościoła. Zachęcamy do odbioru i zakupu „Jednoty”.
12. Zapraszamy na bezpłatny kurs polskiego języka migowego prowadzony przez tłumacza tego języka, Krzysztofa Mordzaka. Zajęcia będą się odbywać w niedziele w godzinach 14.00 - 15.30 w budynku parafii Ewangelicko-Reformowanej przy ulicy Solidarności 76a, w sali na dole, (począwszy od 26 listopada do końca czerwca). Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób dorosłych bez względu na religię, wyznanie czy jego brak. Realizująca ten sam program grupa (nazwana dla porządku Grupą A) będzie się spotykała w poniedziałki, w godzinach 17.30 - 19.00 w budynku kościoła Zielonoświątkowego, przy ulicy Siennej (począwszy od 20.11 do końca czerwca), istnieje więc możliwość uzupełnienia materiału na zajęciach w inny dzień. Zapisy i dodatkowe informacje u prowadzącego, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.".
13. Warszawski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zaprasza  na spotkanie 20 listopada (poniedziałek) o godz. 17:30. Gościem spotkania będzie  p. Alicja Sadomska, która przedstawi sylwetkę Edwarda Aleksandra Rontalera oraz jego działalność patriotyczną i pedagogiczną. Spotkanie ma charakter otwarty i odbędzie się w sali parafialnej nr 1 przy ul. Kredytowej 4.
14. Dzisiaj, po nabożeństwie nie będzie herbatki parafialnej, ponieważ ze względu na próbę i koncert Warszawskiej Orkiestry Kameralnej w kościele, nabożeństwo Kościoła Dobrego Pasterza odbędzie się w naszej sali zborowej.
15. Jednocześnie dzisiaj, po nabożeństwie, Diakonia naszej parafii zaprasza wolontariuszy i sympatyków na spotkanie podsumowujące rok 2023 do małej sali konferencyjnej na parterze w parafii.
16. Kolekta z poprzedniego nabożeństwa wyniosła 731 zł. Ofiary można również wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Kolekta z dnia 19. 11. 2023”. Posiadamy również terminal płatniczy, przy pomocy którego łatwiej dokonać kolekty przy wyjściu z kościoła.
17. Stan Funduszu Uchodźca wynosi: do tej pory wpłacono 102.200,46 zł i 235 Euro, wykorzystano 93.020,49 zł. Pozostało 9.919,49 zł oraz 235 Euro.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.