14 wrzesień 2019

13. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 112 ,5-9 3 Mż 19,1-3.13-18.33-34 I J 4,7-12 Mk 3,31-35

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w sobotę 7 września 2019 r. w wieku 80 lat zmarł śp. Tadeusz Żórawski, syn Leona i Eugenii z d. Neubert. Pogrzeb śp. Tadeusza Żórawskiego odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 13.00 z kościoła w Zelowie, przy ul. Sienkiewicza 14. Łączymy się w modlitwie z rodziną zmarłego.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 22 września, odbędzie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Kościół Ewangelicko-Augsburski wspólnie z Muzeum Polin organizuje seminarium pod tytułem: „Kościół a demokracja – marzenia i rzeczywistość, czyli jak powinno być a jak jest.” Seminarium odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Muzeum Polin w Warszawie, przy ul. Anielewicza 6, w dniu 16 września w godz. 9.00-20.00. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału. Szczegóły na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń w parafii.
4. W trzeci poniedziałek miesiąca to jest 16 września przy ul. Kredytowej 4 spotyka się o godz 18.02 grupa „Śpiewaj razem z nami”. Zapraszamy!
5. 21 września od godz. 18.00 do 24.30 nasza Parafia uczestniczy już po raz kolejny w Nocy Świątyń. Zapraszamy do odwiedzenia tego dnia naszego kościoła, gdzie będzie można wysłuchać prezentacji o Kościele i Parafii i zadać duchownym nurtujące nas pytania dotyczące ewangelicyzmu reformowanego. Będzie też okazja do zaopatrzenia się w literaturę religijną i odwiedzenia naszego muzeum. Tradycyjnie już będzie też prezentacja Biblii Brzeskiej, a także Cafe Semadeni z domowymi ciastami i kawą po etiopsku. Będzie również okazja zapoznania się z projektami pomocowymi. Jednym z nich jest program Polskiej Rady Ekumenicznej „Gościnny Kościół”, a drugim wsparcie dla ludności Beninu, które realizuje KER za pośrednictwem naszej Diakonii. Wśród atrakcji wieczoru będą też trzy koncerty. Program Nocy Świątyń jest dostępny na tablicy w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy!
6. Synodalna Komisja ds. Kobiet Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego organizuje 28. Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich w Warszawie (ul. Miodowa 21), w dniach od 20 do 22 września br. Tegoroczne Forum będzie zatytułowane „Troska o Stworzenie” i zajmować się będzie chrześcijańską odpowiedzialnością za otaczający świat. I jak co roku serdecznie zaproszone są siostry z Kościoła Ewangelicko–Reformowanego do udziału w tym spotkaniu!
7. W niedzielę, 22 września br., odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, a wystąpi Ulfert Smidt z Niemiec. Wstęp wolny, zapraszamy!
8. Próby naszego Chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00. Chór zaprasza chętnych do wspólnego śpiewania!
9. W kancelarii jest do nabycia kolejna publikacja autorstwa Ewy Jóźwiak zatytułowana „Osobno czy razem”, a poświęcona dążeniom ekumenicznym w ewangelicyzmie polskim w XX wieku. Cena książki – 25 zł.
10. Zapraszamy wszystkich na herbatkę po nabożeństwie w sali parafialnej.
11. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 635 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.

Chrześcijaństwo

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Protestantyzm

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Ewangelicyzm reformowany

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.