19 październik 2019

18. Niedziela po Trójcy Świętej
Ps 25, 8-15 Sofoniasz 3, 11-13 Łk 14, 7-14

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 12 października br. zmarł w wieku 80 lat śp. Marian Czwarnóg, ojciec p. Małgorzaty Dyrdy, naszej księgowej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 21 października br. o godz. 10.00 na cmentarzu bródnowskim w drewnianym kościele. W modlitwie łączymy się z bliskimi Zmarłego.

1. Nabożeństwo w niedzielę, 27 października, odbędzie się o godz. 10.30 i poprowadzi je ks. Michał Jabłoński. Po nabożeństwie, o godz. 12.00, zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby wybierające się na wycieczkę do Izraela w przyszłym roku, a o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie delegatów na Synod.
2. Zajęcia Szkoły Niedzielnej odbywają się równolegle z nabożeństwem.
3. Próby naszego Chóru odbywają się we wtorki i piątki o godz. 18.00.
4. W środę, 23 października, odbędą się: studium biblijne o godz. 18.00, zajęcia na temat nauki naszego Kościoła o godz. 19.00 i spotkanie medytacyjne – również o godz. 19.00.
5. Po letniej przerwie wznowione zostają spotkania grupy „Śpiewaj razem z nami”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 października o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ulicy Kredytowej 4. Zapraszamy!
6. W poniedziałek, 21 października, o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach 3 edycji Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju. Wystąpi Royal String Quartet, w repertuarze utwory m.in.: Arvo Pärta, Mikołąja Góreckiego, Pawła Szymańskiego. Wstęp wolny, zapraszamy!
7. Za tydzień, w niedzielę 27 października, o godz. 19.00, odbędzie się w naszym kościele koncert z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, a wystąpi Ralf Borghoff z Niemiec. Wstęp wolny, zapraszamy!
8. W środę, 30 października, o godz.18.00 odbędzie się w sali zborowej spotkanie na temat Pamiątki Reformacji. Ze względu na poczęstunek prosimy o wpisywanie się na listę uczestników, która jest wyłożona w kancelarii.
9. Parafia warszawska – jak co roku – bierze udział w akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”, polegającej na przekazywaniu paczek z prezentami dla dzieci z Ukrainy, Białorusi, Rumunii i dla dzieci uchodźców. Instrukcja przygotowania paczki znajduje się w ulotkach na tablicy ogłoszeń. Przy przekazaniu paczki należy wpłacić w parafii 10 zł na koszty organizacji akcji i transportu. Termin dostarczania paczek upływa 30 października br. Zachęcamy do udziału w akcji!
10. W dniach 1-3 listopada odbędzie się coroczna kwesta na ratowanie zabytków naszego cmentarza. Gorąco prosimy o wpisywanie się na listę kwestujących w kancelarii parafii. Dyżury są jednogodzinne, potem można napić się herbaty. Zgłaszać się można również telefonicznie.
11. Po nabożeństwie zapraszamy na herbatkę i poczęstunek w sali parafialnej.
12. Kolekta z ostatniego nabożeństwa wyniosła 616 zł.

Obraz i dźwięk z wydarzenia rejestrowane będą na potrzeby informacyjne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.
Udział w wydarzeniu oznacza wyrażenie zgody na rozpowszechnianie własnego wizerunku w materiałach związanych z wydarzeniem.

Chrześcijaństwo

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Protestantyzm

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Ewangelicyzm reformowany

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.