Ułatwienia dostępu

Ekumeniczny Chór Kameralny PER w Warszawie jest amatorskim zespołem artystycznym działającym pod patronatem warszawskiej Parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Jego kierownikiem artystycznym jest Daniel Synowiec.

Celem chóru jest krzewienie kultury muzycznej i tradycji chóralnej jako wartości integrujących różne kultury, środowiska, poglądy i wyznania, jak również popularyzacja wartościowej muzyki chóralnej. Członkami zespołu są doświadczeni chórzyści, których łączy pasja muzykowania. Repertuar chóru jest różnorodny; religijny i świecki klasyczny, obejmujący kompozycje polskie i zagraniczne z okresu średniowiecza po współczesność. Są to zarówno utwory uznanej literatury światowej, jak i kompozycje nieznane lub zapomniane.

Zespół swoją działalnością nawiązuje do tradycji działającego w latach 1991–2023 Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, którego założycielem i kierownikiem artystycznym był Paweł Hruszwicki (1991–2020), i z którego wywodzi się większość obecnych chórzystów. Następnie zespołem kierował Zbigniew Szablewski (2020–2022). W ciągu trzydziestu lat działalności stylowość wykonań, wysoka kultura brzmienia, oraz dbałość o stronę wyrazową i literacką, zjednały chórowi słuchaczy i uznanie środowisk muzycznych. Cechą charakterystyczną zespołu pod dyrekcją Pawła Hruszwickiego było wykorzystywanie koncepcji pedagogicznej Zoltana Kodálya oraz reprezentowanie polskiego ruchu kodalyowskiego na festiwalach w Polsce i za granicą. Chór miał na koncie ponad 600 występów oraz nagrania radiowe i telewizyjne. W 2016 roku, z okazji jubileuszu 25-lecia, chór otrzymał Odznakę Honorową Pamięci Prezydenta Stefana Starzyńskiego za wieloletnią działalność społeczną dla Warszawy.

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do polubienia i obserwowania naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/EkumenicznyChorKameralnyPER

 


Prezentacja Kościoła


Ekumeniczny Chór Kameralny


Diakonia


Dokumenty


Czytelnia


Teologia


Katalog książek


Biblioteka Synodu

Ks. Michał Jabłoński jest proboszczem parafii od roku 2008. Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i wydziału teologii ewangelickiej New College Uniwersytetu w Edynburgu. Ordynowany na pastora KER 25 maja 1995 r. Przed objęciem parafii warszawskiej służył w parafiach w Pstrążnej i Strzelinie.
tel.: 605 680 557,
e-mail: michal.jablonski@reformowani.org.pl
Pracą parafii kieruje Kolegium Kościelne wraz z proboszczem (pastorem) wchodzącym w jego skład.

Kompleks budynków Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie znajduje się przy al. Solidarności, na odcinku między pl. Bankowym, a ul. Jana Pawła II.

Kościół mieści się przy al. Solidarności 74.
Dom zborowy im. Jana Łaskiego przy al. Solidarności 76a

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie
00-145 Warszawa, al. Solidarności 76a
tel.: 22 636 99 45, e-mail: perwarszawa@reformowani.org.pl
Nr konta: 26 1240 6322 1111 0000 4606 8033
Kancelaria jest czynna w czerwcu
9.00-15.00 - poniedziałek - piątek
niedziela -  po nabożeństwie
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:30 oraz w święta. Nabożeństwa wieczorne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19:00. Wszystkie nabożeństwa odbywają się w kościele przy al. Solidarności 74.

Krzyż łaciński

Jesteśmy chrześcijanami

Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym,
naszym Panem i Zbawicielem.

Pomnik Reformacji w Genewie

Jesteśmy protestantami

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy
z Bożej łaski przez wiarę.

Krzyż Hugenocki

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Wierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie
według Słowa Bożego.